Rusko? Je tu strašná zima, vraví prvý Kubánec v dejinách Euroligy

Publikované: 15.01.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: cskabasket.com

CSKA Moskva (RUS) vs. Real Madrid (ESP), Howard Sant-Roos (26) (Foto: cskabasket.com)

Nestáva sa často, aby také silné mužstvo ako Real Madrid prehralo tri zápasy po sebe. Žalgiris Kaunas, Anadolu Efes a Bayern Mníchov však využili výhodu domácej palubovky. Kráľovský klub tak mal po piatich kolách bilanciu 2–3 a španielske média zrazu začali skúmať, čo sa to deje s Realom.

No v prípade Madridčanov to bola len krátka kríza, ktorá sa skončila v domácom stretnutí s Albou Berlín. Nemecký klub bol pre Real Madrid prvou čiarkou v jeho víťaznej sérii, ktorá trvala úctyhodných trinásť zápasov. V utorok mohol tím kouča Pabla Lasa pridať aj štrnáste víťazstvo, no proti bol úradujúci európsky šampión CSKA Moskva. Hoci je Real jeden z najofenzívnejších tímov v Eurolige (v tejto sezóne dvakrát prekročil hranicu 100 bodov), Moskovčania mu dovolili nastrieľať len 55 bodov a v defenzívnom zápase triumfovali 60:55.

Pre divákov to asi nebol najlepší zápas, keďže viac sa im páčia stretnutia, v ktorých mužstvo nastrieľa 100 či 110 bodov. Myslím si však, že to bol skvelý zápas čo sa týka obrany a nasadenia. Navyše proti CSKA je každý zápas veľký,“ skonštatoval Pablo Laso, ktorému mohol v závere spraviť radosť Facundo Campazzo. Toho však vynikajúco ubránil Darrun Hilliard a navyše z následného útoku proti nemu premenil pokus spoza trojkového oblúka, ktorým poslal CSKA do vedenia 58:54.

Hilliard však nie je jediný hráč moskovského mužstva, ktorý si zaslúži pochvalu za príkladnú prácu v defenzíve. V tomto smere spravil veľa pre tím aj nový hráč Howard Sant-Roos, pre ktorého to bola euroligová premiéra. Rodák z Havany sa v utorok stal prvým Kubáncom v dejinách európskeho pohára číslo jeden. Na palubovke strávil takmer 22 minút, pričom zaznamenal štyri body, dva doskoky, dve získané lopty a jednu asistenciu.

Bolo to úžasné, že som mohol začať proti tímu ako je Real Madrid. Som hrdý na to, že som dostal túto šancu a že som sa stal prvým Kubáncom, ktorý si zahral v Eurolige. Som tu len tri či štyri dni, hľadám si bývanie a zvykám si na zimu. Tu v Rusku je strašná zima. Musím však povedať, že spoluhráči ma veľmi dobre prijali a podali mi pomocnú ruku. Prišiel som sem, aby som tímu pomohol, ako len budem vedieť. Samozrejme, že obrana je moja silná stránka,“ vyhlásil 28-ročný defenzívny špecialista, ktorý v rokoch 2015 až 2017 hrával za Nymburk. Následne si vyskúšal pôsobenie v Darussafake a naposledy obliekal dres AEK Atény.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.