Bálintová športovkyňou roka mesta Gdynia, podľa jej trénera má potenciál

Publikované: 14.01.2020 Autor: SITA Foto: Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

ARKA Gdynia (POL) vs. AZS Uniwersytet Gdański (POL), Barbora Bálintová (41) (Foto: Maciej Czarniak / trojmiasto.pl)

Slovenská basketbalová reprezentantka Barbora Bálintová sa stala najlepšou športovkyňou mesta Gdynia v roku 2019. V tamojšom basketbalovom klube Arka pôsobí už druhú sezónu a vypracovala sa na jednu z ústredných postáv družstva.

Tím, ktorý v aktuálnom ročníku najvyššej poľskej súťaže vyhral všetkých trinásť zápasov, si pre Bálintovú pri príležitostí získania spomenutého ocenenia pripravil aj krátke video, kde sa na adresu košickej rodáčky vyjadrili jej spoluhráčky i tréner Gundars Vetra.

Hráčky Arky Gdynia označili svoju rozohrávačku prívlastkami súťaživá, vášnivá, profesionálna, dobrá priateľka či na palubovke veľmi rýchla. Jej spoluhráčka Rebecca Allenová priznala, že nikdy nezabudne na Bálintovej trojku od polovice ihriska, ktorou vo štvrťfinálovom dueli play-off proti Wisle Can-Pack v poslednej sekunde vyrovnala na 68:68.

Pozrela som sa na výsledkovú tabuľu a zostávali dve alebo tri sekundy. Hovorím si: Ako to urobím, ako vyhráme zápas? Vedela som, že to bude musieť byť niečo špeciálne,“ povedala Bálintová.

Od roku 2017 trénuje tím Arka Gdynia litovský tréner Gundars Vetra. Podľa jeho slov má 25-ročná Slovenka veľký potenciál. „Má talent a schopnosti na to, aby bola ešte lepšou hráčkou ako bola v Košiciach. Bola dobrá už vtedy a myslím si, že sme potrebovali doniesť sem takúto hráčku. Neurobili sme žiadnu chybu,“ povedal Vetra v spomenutom videu.

Bálintová svoje kvality dokazuje aj v aktuálnej edícii prestížnej Euroligy. V počte asistencií figuruje na druhom mieste, pričom v priemere dosahuje 6,8 finálnych prihrávok na zápas. V tomto ukazovateli je v porovnaní s košickou rodáčkou lepšia iba americká rozohrávačka Jekaterinburgu Courtney Vanderslootová. Už v troch zápasoch základnej časti pokorila 20-bodovú hranicu a aj preto je Gdynia stále v hre o priamy postup do štvrťfinále súťaže.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.