Jašš triafal trojky, Jankovič kričal do megafónu a Handlová vylúpila Novohrad

Publikované: 12.01.2020 Autor: Michal Bakaj Foto: fb bkmlucenec, Ladislav Szibilla

BKM Lučenec vs. MBK Baník Handlová, Jason Dunne (10) vs. Tomáš Mrviš (13) (Foto: fb bkmlucenec)

Pred sobotou prehrali basketbalisti Lučenca na svojej palubovke len jediný zápas, aj to po predĺžení. Po Iskre Svit, ktorá dokázala triumfovať v Novohrade začiatkom novembra, sa to podarilo včera Handlovej.

MBK prišiel do Lučenca v pozícii outsidera. Proti nemu hovorila nielen bilancia domácich na ich palubovke, ale aj fakt, že Baník prehral predchádzajúce dve stretnutia.

Na palubovke to však vyzeralo inak. Hostia vyhrali prvé tri štvrtiny a hoci v tej poslednej náskok na moment stratili, napokon doviedli duel do víťazného konca. Dosiahli tak prvý triumf v novom kalendárnom roku a v tabuľke majú na dostrel šiesty Svit.

Lučencu už v druhom zápase za sebou odišla trojková streľba. Proti Handlovej trafili domáci len päť z 31 trojkových pokusov. Hosťom sa spoza perimetra darilo oveľa lepšie (38/14).

„Prehru beriem na seba. Neboli sme na tento zápas po mentálnej stránke dostatočne pripravení. Handlová predviedla veľmi dobrý výkon. Celý čas sme doťahovali náskok súpera, ktorý hral rozumne. V poslednej štvrtine sa nám však podarilo dostať sa aj do vedenia, chybami sme sa však pripravili o víťazstvo,“ citoval ligový web trénera BKM Petra Jankoviča.

Marek Jašš (31), MBK Baník Handlová (Foto: Ladislav Szibilla)

Vianočná pauza im neprospela

Handlová vyhrala aj napriek tomu, že jej najlepší strelec Aleksandar Radukič dal z hry jediný kôš z 10 pokusov. Ofenzívnym lídrom MBK tak bol 17-bodový Marek Jašš.

„Bol to super zápas, bolo sa na čo pozerať. Fanúšikovia na oboch stranách vytvorili skvelú kulisu, kiež by sa hral basketbal u nás vždy v takejto atmosfére,“ začal s hodnotením krídelník Handlovej.

Handlová mala pred súperom rešpekt, ale do Novohradu neprišla v porazeneckej nálade.

„Verili sme si. Napriek tomu, že nemáme ideálnu bilanciu, tak sme už dokázali zdolať Inter i ďalšie silné tímy. Liga je teraz vyrovnaná, každý môže vyhrať s každým. Chceli sme zabojovať, dať do toho všetko. Podarilo a výhra nás teší,“ pokračoval Jašš.

Pre MBK to bol tretí zápas na súperovej palubovke za sebou. Vo Svite a v Leviciach ťahal za kratší koniec.

„Dá sa povedať, že vianočná pauza nám veľmi nepomohla. Posledný zápas sme hrali 14. decembra a potom až vo Svite. Ťažšie sa nám rozbiehalo. Verím, že táto výhra nás nakopne,“ zaželal si Jašš.

MBK Handlová vs. BK Levickí Patriori, fans Handlovej (Foto: Ladislav Szibilla)

Derby má stále náboj

Handlová sa môže pochváliť vernými fanúšikmi, ktorí chodia v hojnom počte aj na zápasy vonku. Po výhre v Lučenci sa k pozápasovým oslavám pripojili aj Saša Jankovič či Tomáš Mrviš.

Do Lučenca ich prišlo 50, možno 60. Kričali celý čas – aj keď sa darilo, aj keď sa nedarilo. Majú za to môj rešpekt. Stále stoja pri nás, hecujú a povzbudzujú. Patrí im naša vďaka,“ pochválil fanúšikov elitný obranca.

Ten okrem tradične nekompromisnej defenzívy ukázal v Novohrade aj svoj ofenzívny repertoár. Trafil päť trojok a celkovo dal 17 bodov.

„Potešilo ma, že mi tam padli nejaké koše. V prvom rade sa snažím pomôcť tímu v obrane, tam odovzdať všetko. Keď sa dostanem k voľnej strele, neváham vystreliť z dobrej pozície. Hlavné je, že body pomohli k výhre,“ tešil sa Jašš.

Dres MBK si v sobotu prvýkrát obliekol americký pivot Darius Huggins. Nová posila stihla odohrať šesť minút.

„Určite bude pre nás posilou, na tréningu sa javí dobre. Treba mu dať čas, získa viac minút na palubovke a podľa mňa nám určite pomôže v ďalších zápasoch,“ okomentoval Jašš nového spoluhráča.

V ďalšom kole čaká Handlovú starý známy súper – hornonitriansky rival z Prievidze. Pre dlhoročného hráča BC bude mať derby špeciálnu príchuť.

„Samozrejme, že sa na stredajší zápas teším. Príde veľa známych, bude super atmosféra. Myslím, že pre tunajších ľudí majú derby stále dobrý náboj. Ľudia chodia spolu do práce, či už sú z Prievidze alebo Handlovej, podpichujú sa navzájom. Chceme potešiť handlovských fanúšikov tak, aby mohli podpichovať svojich prievidzských kamarátov,“ dodal s úsmevom Marek Jašš.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.