Gossová chce byť košickou líderkou, v mladom tíme cíti potenciál

Publikované: 11.01.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Bria Goss (12) (Foto: Jäzva)

Basketbalistky Young Angels Košice vyrukovali do svojho prvého tohtoročného zápasu aj s dvojicou amerických posíl. Miesto po odídenej Allison Le Clairovej zaplátali jej krajanky Bria Gossová a Channon Flukerová.

Aj vďaka nim si „anjelky“ vypracovali v prvom polčase 24-bodový náskok a trénerka Zuzana Žirková tak mohla po prestávke ponúknuť priestor aj menej nasadzovaným hráčkam.

Určite budú prínosom, ale po dvoch tréningoch to ešte nemohlo byť stopercentné. Som rada, že nám to pomohlo zvýšiť silu pod košom, ale momentálne nám chýba štvorka a verím, že sa dá zranená Drobná čím skôr dohromady. Má natiahnutý bočný krížny väz a verím, že v pondelok začne trénovať,“ vyslovila sa po víťazstve 65:51 trénerka košického tímu.

Pivotka Flukerová pôsobila pod košom dominantne a k ôsmim bodom pridala sedem obranných a sedem útočných doskokov.

Vidieť, že drží loptu krásne hore a to zápästie a cit tam má. Kvôli nej máme nový systém a ten budeme chcieť využívať. Potrebujeme sa rýchlo zohrať a potom ideme zabojovať o postup na turnaj EWBL,“ naznačila Žirková potrebu rýchleho zabudovania posíl do tímového systému.

YOUNG ANGELS Košice vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Channon Tiara Fluker (33) (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Channon Tiara Fluker (33) (Foto: Jäzva)

Slušný potenciál naznačila aj Bria Gossová, ktorá pridala k trinástim bodom štyri doskoky a dve asistencie.

„Bol to môj prvý zápas za tento tím, ale aj prvý zápas roka. Je jasné, že sa ešte potrebujeme trochu zladiť a nájsť spoločnú chémiu, no celkovo to vyzeralo dobre a teším sa na ďalšie zápasy za Košice,“ vyslovila sa 27-ročná Američanka, ktorá je po polročnej zdravotnej pauze hladná po basketbale. „Som v stopercentnom zdravotnom stave a plná chuti do basketbalu. Mám skúsenosti s európskym basketbalom a rada by som svojou energiou i skúsenosťami pomohla tomuto mladému tímu.

Na starom kontinente už pôsobila Gossová vo Fínsku a v Izraeli. Teraz ju čaká nová skúsenosť a v mladom tíme plánuje zaujať pozíciu vodkyne.

Tento tím je extrémne mladý, ale rovnako tak je talentovaný. Je to také nevybrúsené, ale potenciál tu je. Potrebujeme len znížiť počet strát a zbytočných chýb, vypilovať streľbu a bude to dobré,“ skonštatovala Gossová a na margo osobných ambícií pridala: „V prvom rade sa chcem vypracovať na líderku tohto tímu a pomôcť mu svojimi schopnosťami. Spokojná budem vtedy, keď sa budeme zlepšovať každým dňom.“

YOUNG ANGELS Košice vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Bria Goss (12) (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Bria Goss (12) (Foto: Jäzva)

Pred svojim príchodom na východ Slovenska nevedela o Košiciach a slovenskom basketbale takmer nič.

Potom mi však agent povedal o trénerke Žirkovej a som rada, že budem hrať pod vedením takej úspešnej bývalej hráčky. Mám síce 27 rokov, ale takáto osobnosť mi môže pomôcť na ihrisku i mimo neho. Viem, že vyhrala veľké súťaže a budem vďačná za každú radu,“ zaujala pokorný postoj nová tvár v žlto-modrom drese.

Súčasné počasie v Košiciach nie je veľmi vábivé a pre hráčku z juhu USA (štát Georgia) bolo v tomto smere určite príjemnejšie pôsobenie v Izraeli.

„To je pravda a v tejto chvíli by som bola možno radšej na pláži a v teple. Máte tu slušnú zimu, ale ja som neprišla na dovolenku. Musím povedať, že môj prvý dojem je veľmi dobrý. Poviem pravdu, zatiaľ som videla iba obchodný dom, ale dostali sme šikovné autíčko a postupne to tu určite spoznám oveľa lepšie,“ pousmiala sa Bria Gossová, ktorá miluje spoznávanie nových krajín. Aj preto sa už teší na buducotýždňový turnaj EWBL. „Kam to vlastne cestujeme?“ opýtala sa s úsmevom. „Vilnius? Tak tam som tuším ešte nebola. Teším sa, ale teraz je prvoradé, aby sme sa rýchlo zohrali a naplnili tam svoje basketbalové ciele.

V rámci turnaja EWBL v Litve sa Košičanky stretnú s bieloruskou Olympiou Grodno a s domácim Kibirkstisom.

Fotogaléria zo zápasu (autor: Jäzva):
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK