Komentár: Inter je občas zdolateľný, o titul ho však ťažko niekto pripraví

Publikované: 11.01.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Inter Bratislava vs. BKM Lučenec, Mário Ihring (4) (Foto: Vladimír Dorňák)

Už aj v tejto sezóne ukázali Handlová s Lučencom, že aj Inter Bratislava je zdolateľný. Treba ale ihneď dodať, že v lige len občas. Proti Prievidzi zaokrúhlili obhajcovia titulu sériu výhier na desať zápasov. Reálne v desiatke duelov ich ohrozovali len Levice skvelým prvým polčasom v Bratislave a Žilina, ktorá trápila Inter do posledných sekúnd.

Reálne treba priznať, že ak Inter vo veľkom neovplyvnia zranenia a hlavní súperi sa výrazne neposilnia, ťažko sa nájde niekto, kto by mohol pomyslieť na víťaznú sériu v play-off proti obhajcom titulu. Šírka, kvalita a rozloženie kádra Interu je skrátka inde. O to viac, že stále sa môže posilniť o dvoch legionárov. Šušká sa o jednom pre SBL známom mene.

Pozitívom momentálne je, že prím hrávajú v tíme Aramisa Nagliča slovenskí basketbalisti. V každom zápase sú väčšinou vždy na palubovke traja, keď nie štyria.

Inter svoj jasný zámer v lige, ale zrejme aj v blížiacom sa vyvrcholení ligového pohára predviedol v ostatnej trojici duelov proti najbližším prenasledovateľom. Levice, Lučenec aj Prievidzu zdolali hráči bratislavského klubu v priemere o 21 bodov.

Patrioti doma bojovali tri štvrtiny, ale Inter ich zlomil masívnou poslednou desaťminútovkou pomerom 26:9, v televíznom zápase vzdoroval Lučenec len prvú štvrtinu, potom dostal prídel a Prievidza stíhala iba prvý polčas, ktorý vyhrala o bod. Inter prepol na iný stupeň výkonu najmä v tretej štvrtine, v ktorej dominoval pomerom 30:8 a víťazstvo si už poľahky postrážil.

Stabilné výkony podávajú v žlto-čiernom drese Michal Baťka, Lee Skinner, do formy sa dostali Richard Körner a po zranení sa vracajúci Michael Fusek, ale najvýraznejšie momentálne vyčnieva Mário Ihring. Reprezentačného rozohrávača trápili zranenia a nie najlepšie výkony, ale už hrá skvele. Pri posledných troch výhrach má priemer 13 bodov, 10 asistencií a 5 doskokov na zápas. Highlightom je 14 asistencií proti Lučencu a siahanie na triple-double v Prievidzi, keď strelil 19 bodov, mal 10 doskokov a 8 asistencií!

Bolo by super pre ligu, keby sme sa v tomto komentári mýlili. Nikdy nie je dobré, keď je jeden tím až tak suverénny, ale sme dosť na pochybách, že sa nájde výraznejší vyzývateľ Interu. Momentálne sa dá tvrdiť, že ak Inter neobháji titul, zrodí sa veľké prekvapenie.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK