Publikované: 10.01.2020 Autor: Basket.sk

Kyle Kuric (24), FC Barcelona Lassa (ESP) (Foto: FC Barcelona)

Strelca robia pokusy znie jedno z najznámejších basketbalových klišé. Dokonale ho predviedol Američan so slovenským pasom Kyle Kuric.

V zápase jeho Barcelony proti Anadolu Efes Istanbul sa mu pri prvých striedaniach nedarilo, nevyzeral vo svojej koži, čo naznačili aj tri nepremenené pokusy za tri body. Katlánsky klub sa trápil a tri štvrtiny to vyzeralo na pohodový duel pre turecký klub. Ten vyhrával pred poslednou desaťminútovkou o osem bodov.

V nej však prišla vymenená Barcelona. Tréner Svetislav Pešič prestriedal zostavu, jeho tím zagresívnil obranu a predviedol skvelý obrat. Jeho hlavným protagonistom bol práve niekdajší slovenský reprezentant. Znova ukázal, že ako top strelcovi mu stačí málo, aby zmenil nevýrazný zápas za výborný. V tých chvíľach nielenže výborne bránil najväčšiu hviezdu súpera Shana Larkina, ale ešte k tomu pridal parádnu streľbu. Trafil tri trojky po sebe, dal dvojku a prakticky sám otočil skóre.

Kuric svoj tím naštartoval natoľko, že hráči Barcelony vyhrali štvrtú štvrtinu, ale duel nedotiahli do víťazného konca. V závere znova ukázal svoj talent spomínaný Larkin, ktorý napokon dotiahol 26 bodmi svoj tím k cennej výhre 86:82 v šlágri dnešného euroligového kola. Hráči Anadolu Efes zvládli záver zápasu aj bez trénera Ergina Atamana, ktorý dostal dve technické chyby.

Kuric mohol byť aj na konci hrdinom, ale žiaľ rozohrávač Barcelony Pau Ribas zbytočne zasebčil, keď prehrával jeho tím o dva body, svoj pokus nepremenil, pričom mal na trojke úplne voľného amerického strelca.