Young Angels angažovali do konca sezóny dvojicu Američaniek

Publikované: 10.01.2020 Autor: Patrik Fotta

Channon Tiara Fluker (33), CSUN Matadors (NCAA, USA) (Foto: sundial.csun.edu)

Basketbalistky Young Angels Košice získali dve zámorské posily, ktoré svoju premiéru v košickom drese absolvujú v sobotňajšom domácom zápase proti Banskej Bystrici. Channon Tiara Flukerová a Bria Gossová by mali anjelkám pomôcť do konca sezóny, no nie je vylúčený ani ich skorší odchod.

Zverenky trénerky Zuzany Žirkovej stále bojujú o postup zo skupiny v Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL), kde ich na budúci týždeň čakajú rozhodujúce duely vo Vilniuse.

Môžu ich uvoľniť aj koncom januára

Po odchode americkej legionárky Allison Le Clairovej hľadal generálny manažér Košičaniek Daniel Jendrichovský adekvátnu náhradu. Napokon sa mu podarilo priviesť rovno dvojicu Američaniek. „V utorok prišla ponuka s možnosťou získať dve veľmi dobré hráčky za výhodných podmienok. Zatiaľ sme sa dohodli, že u nás ostanú do konca sezóny, ale obe hráčky môžeme uvoľniť 31. januára. Uvidíme, či zapadnú a aký budú mať prínos pre tím. Mňa najviac teší, že s nami môžu ísť do Vilniusu na budúci týždeň zabojovať o postup zo skupiny EWBL,“ povedal Jendrichovský.

Channon Tiara Flukerová je 23-ročná hráčka, ktorá by mala vzhľadom na svoju výšku 193 cm pomôcť najmä pod košom. „Je zázrak, že sa nám podarilo, vzhľadom na situáciu na trhu, získať tak kvalitnú podkošovú hráčku. Je síce nováčikom v Európe, keďže tento rok len skončila štúdium na univerzite. Verím, že pre nás bude platnou posilou,“ uviedol Jendrichovský.

Bria Gossová patrí vzrastom (178 cm) k nižším hráčkam, no jej hlavnou prednosťou je presná streľba. „Minulú sezónu hrala vynikajúco v izraelskej lige. Mala zdravotné problémy, kvôli ktorým teraz pol roka pauzovala. Chce sa vrátiť na palubovky a aj preto prijala naše nie príliš skvelé podmienky,“ skonštatoval Jendrichovský.

Bria Goss (13), Kentucky Wildcats (NCAA, USA) (Foto: nationofblue.com)

Vo Vilniuse o postup do play-off EWBL

Le Clairová hrala v Košiciach zadarmo, jej dve krajanky by si už niečo za svoje pôsobenie v Young Angels zarobiť mali. „Z tohto hľadiska sú na tom lepšie ako Le Clairová, ale rozhodne nejde o profesionálne hráčky, aké sme mali možnosť vidieť hrať v našom drese v minulých rokoch.“

Ešte pred odchodom do Vilniusu, kde čakajú na košické basketbalistky posledné dve stretnutia v skupinovej fáze EWBL Američanky absolvujú domácu premiéru v sobotu proti Banskej Bystrici. „Je pre nás dobré, že si budú môcť jeden ostrý zápas spolu s nami vyskúšať pred tým, než odcestujeme do Litvy. Budúci týždeň nás v sobotu čaká Olympia Grodno, ktorá síce ešte ani raz nezvíťazila, ale to neznamená, že má slabý tím. Ak tento zápas zvládneme, budeme v nedeľu hrať priamy súboj s domácim Vilniusom o postup do play-off.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 81:87
15.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV
LEV LEV 22.05.2021 SNV SNV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%