Ďalšia superhviezda v Golden State? Curry prehováral Antetokounmpa

Publikované: 09.01.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Giannis Antetokounmpo (34), MIL Bucks a Stephen Curry (30), GS Warriors (Foto: clutchpoints)

Pred rokom počas All-Star zápasu NBA predviedli zrejme najkrajšiu akciu. Stephen Curry prihral Giannisovi Antetokounmpovi loptu odrazom o palubovku a ten akciu alley-up zakončil smečom. Vznikla z toho ikonická fotka a oslava dvoch superhviezd.

Obaja boli vtedy lídrami svojich tímov bojujúcich o čo najlepšie postavenie pred play-off. Giannis sa neskôr stal MVP a Curry si zahral v piatom finále po sebe, aj keď v druhom neuspel. Zraneniami zrážané Golden State nestačilo na Toronto.

V novom ročníku sú postavenia tímov úplne odlišné. Zatiaľ čo Milwaukee je suverénne na prvom mieste ligovej tabuľky, Warriors sa prepadli na úplné dno, keď menej výhier ako oni má len Atlanta. Príčinou sú zase zranenia. Tímu chýba Klay Thompson a pre zlomeninu ruky aj spomínaný Curry.

Neznamená to však, že éra Golden State musí byť definitívne stratená. Po návrate dvoch hviezd a dobrom drafte v budúcom roku sa môžu znova nadýchnuť. V kádri je naďalej aj Draymond Green a v tíme je tiež D'Angelo Russell. V posledných dňoch však rozprúdil pozornosť Curry, ktorého zachytili kamery ako hovorí Antetokounmpovi, nech to skúsia.

Zámorské médiá teraz špekulujú, čo tým rozohrávač myslel. Samozrejme, že naznačujú najmä to, či Greek Freak nepodpíše v budúcnosti kontrakt práve s Warriors. V roku 2021 sa stane voľným hráčom, ak nepredĺži kontrakt s Milwaukee.

Bucks hrajú skvele, ale musia to potvrdiť v play-off. Antetokounmpo síce vyhlasuje, že nechce nikam v budúcnosti odchádzať, ale ďalší neúspech vo vyraďovacej časti môže zmeniť jeho názor. Milwaukee sa potrebuje dostať aspoň do finále.

Curryho „recruiting“ len potvrdzuje, čo sa z NBA stalo v poslednej dekáde. V prvom rade je to liga hráčov. Tí sú najväčší páni, keď rozhodujú, kde budú pôsobiť. Niečo ako „klubizmus“ sa už dávno necení. Ukázal to aj LeBron James, ktorý dvakrát zmenil adresu z Clevelandu. V roku 2010 sa dohodli s kamarátmi Dwyanom Wadeom a Chrisom Boshom, že zoberú menej peňazí a vytvoria superhviezdne trio v Miami. Heat potom doviedli ku dvom titulom.

Najlepší hráči medzi sebou komunikujú a dohadujú sa, kde a s kým by chceli hrať. Anthony Davis si vyjednal trejd do Los Angeles Lakers, aby mohol ísť za LeBronom Jamesom. Kevin Durant sa spojil s Kyriem Irvingom pri podpise s Brooklynom Nets, pritom mnohí si mysleli, že pôjdu do New York Knicks. Duranta už predtým prehovorili hviezdy Golden State, aby podpísal kontrakt s ich tímom, čo tiež prinieslo dva tituly. Kawhi Leonard zas nalákal do Los Angeles Clippers Paula Georga.

Preto nie je úplnou fantazmagóriou, že raz možno uvidíme v spoločnom drese práve Curryho s Antetokoounmpom.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.