VIDEO: Bálintová predviedla ďalší parádny výkon v Eurolige, Hejkovej tím dominuje

Publikované: 09.01.2020 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball

Barbora Bálintová (41), Arka Gdyňa (POL) (Foto: fiba.basketball)

Forma Barbory Bálintovej stúpa. Favoritka na ocenenie pre najlepšiu basketbalistku Slovenska za uplynulý rok odohrala ďalší skvelý zápas v Eurolige. V najlepšej súťaži na kontinente jej tím z Gdyne prehral 79:85 na palubovke francúzskeho Montpellieru.

Za 35 minút na palubovke nastrieľala 21 bodov, pri výbornej streľbe 8/12, pridala sedem doskokov, štyri asistencie, dva zisky a jeden blok. Angelika Slamová pridala v drese Gdyne 6 bodov, 2 doskoky a 2 asistencie. Poľský klub má z deviatich duelov v prestížnej súťaži šesť výhier.

Bálintová sa blíži s priemerom 12,2 bodov na zápas do prvej dvadsiatky súťaže, medzi rozohrávačkami je už takmer v top 5. S priemerom 6,8 asistencií na zápas je celkovo stále druhá.

V dominantných výkonoch pokračujú zverenky Natálie Hejkovej z USK Praha. Jej tím zdolal 82:64 Bourges a pripísal si už ôsmu výhru z deviatich duelov v skupine. V nej sa český šampión delí o prvé miesto s ruským gigantom z Jekaterinburgu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.