Za každú trojku a smeč dá sto dolárov. Chce tak pomôcť domovine, ktorá je v plameňoch

Publikované: 09.01.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Žalgiris kaunas (LTU) vs. Anadolu Efes Istanbul (TUR), Jock Landale (34) (Foto: euroleague.net)

Pivot Jock Landale patrí medzi vychádzajúce hviezdy európskeho basketbalu. Rodák z austrálskeho Melbourne prišiel na starý kontinent v lete 2018, keď sa dohodol na spolupráci s Partizanom Belehrad.

Po úspešnej sezóne v Srbsku prišli ponuky aj od tímov, ktoré pôsobia v Eurolige. Z nich sa šikovnému podkošovému basketbalistovi najviac zapáčila tá, ktorú mu prezentoval litovský klub Žalgiris Kaunas. Landale, ktorý vo svojej premiérovej sezóne v európskom pohári číslo jeden odohral doteraz 16 zápasov, má priemery 10 bodov a 4 doskoky.

Dnes večer o 21.00 h sa jeho Žalgiris predstaví na pôde Realu Madrid. V prvom rade sa bude na palubovke hrať o víťazstvo, no tento duel bude mať vďaka Jockovi Landalovi aj benefičný charakter. Austrálčan chce totiž pomôcť svojej domovine, ktorú zachvátili ničivé požiare, a preto sa rozhodol, že finančne podporí ľudí, ktorí zápasia s plameňmi v jeho rodnej krajine. „Hráme proti Realu Madrid a rozhodol som sa, že darujem sto dolárov za každú premenenú trojku a ďalších sto dolárov za každý smeč v zápase. To však neznamená, že k stretnutiu pristúpim ľahkovážne. Proti sebe nastúpia dve talentované mužstvá, ktoré sa budú pokúšať predviesť čo najlepší výkon,“ vyhlásil Jock Landale.

Samozrejme, že nepôjde len o trojky a smeče v podaní 24-ročného Landala, ale týka sa to všetkých hráčov na palubovke z obidvoch tímov. Hoci rodné mesto Jocka Landala nie je priamo zasiahnuté požiarmi, austrálsky pivot chce takýmto spôsobom upozorniť na prírodnú katastrofu a podporiť ľudí, ktorí proti nej bojujú. „Ako všetci viete, Austrália je v týchto dňoch v plameňoch. Požiare sa tiahnu celou krajinou a ničia prírodu. Milióny zvierat umierajú a sú dokonca na prahu vyhynutia. Ja už som prispel nejakou čiastkou, no rozhodol som sa upozorniť na tieto udalosti a dúfam, že sa ku mne pridajú aj ďalší ľudia,“ dodal Jock Landale.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.