VIDEO: Doležaj odohral skvelý zápas, siahal na triple-double

Publikované: 08.01.2020 Autor: Basket.sk Foto: cuse.com

Marek Doležaj (Foto: cuse.com)

Marek Doležaj sa za tri roky vypracoval na lídra univerzity Syracuse. V drese slávnej školy zo štátu New York už patrí k ostrieľaným veteránom. V treťom ročníku sa zlepšil vo všetkých štatistikách a svoje maximá ešte posúva.

Syracuse minulý týždeň prerušili trojzápasovú víťaznú sériu, keď nestačili najskôr v sobotu na Notre Dame a včera prehrali aj s Virginia Tech.

Duel proti Notre Dame bol veľká dráma, Orange napokon prehrali o jediný bod (87:88). Doležaj však zahral výborne a siahal na triple-double. Za 40 minút na palubovke zaznamenal 13 bodov, 10 doskokov a 7 asistencií. Proti Virginia Tech mal štatistiky 6 bodov, 6 doskokov a 2 asistencie.

Odchovanec bratislavskej Karlovky sa výrazne zlepšuje. V prvej sezóne mal priemer 5,8 bodu, 4,8 doskoku a 1,5 asistencie. Vlani sa mu nedarilo, keď mal priemer 4,1 bodu, 3,5 doskoku a 1,6 asistencie.

V aktuálnom ročníku má jasne najlepšie štatistiky, priemerne si pripíše 9,9 bodu, 6,6 doskoku a 3,1 asistencie na zápas. Pritom má z poľa 54,3% úspešnosť streľby, čím je tiež na najvyššom čísle v univerzitnej kariére.

Pozrite si video, v ktorom odpovedá na otázky o sezóne v zámorí:

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.