Štrnásť zápasov, štrnásť výhier a prvé miesto v lige. Tréner Bayernu aj tak dostal padáka

Publikované: 08.01.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: fcb-basketball.de

Dejan Radonjič, tréner Bayern Mníchov (GER) (Foto: fcb-basketball.de)

Profesionálny šport býva niekedy neúprosný. Najnovšie sa o tom mohol presvedčiť čiernohorský kouč Dejan Radonjič, ktorý končí vo funkcii hlavného trénera Bayernu Mníchov.

Rodák z Podgorice, ktorý prišiel do metropoly Bavorska v apríli 2018, vyhral s Mníchovčanmi dva tituly v nemeckej lige a pokojne môžeme skonštatovať, že smeroval za tretím, keďže po 14 kolách mal jeho tím na konte 14 výhier a bol suverenným lídrom súťaže. Ani to však uznávanému odborníkovi nestačilo na to, aby sa udržal vo svojej pozícii. „V profesionálnom športe sú niekedy nutné ťažké rozhodutia a toto bolo jednoznačne jedno z nich,“ povedal na margo ukončenia spolupráce s trénerom Dejanom Radonjičom športový riaditeľ mníchovského klubu Daniele Baiesi.

Samozrejme, že v prípade skúseného kouča nebolo dôvodom vyhadzovu účinkovanie v nemeckej lige. Bayern bol sklamaný z toho, ako sa mu darí, teda respektíve nedarí v Eurolige. Bavori dostali v európskom pohári číslo jeden divokú kartu, ktorá platí na dve sezóny a v tomto ročníku sa chceli ukázať v dobrom svetle. Cieľom bolo prebojovať sa do play-off, no v polovici základnej časti má Bayern bilanciu 6 výhier – 11 prehier a nachádza sa až na 15. mieste. Crvena zvezda, ktorá je momentálne ôsma, má však len o dve výhry viac, takže vedenie Bayernu zareagovalo teraz aj preto, že je ešte šanca postúpiť do vyraďovacej časti.

„Dúfam, že v Eurolige postúpime do play-off. Potom si môžeme povedať, že sme splnili náš medzinárodný cieľ,“ povedal ešte pred začiatkom sezóny Uli Hoeneß. Ak sa to Bavorom predsa len podarí, bude to už bez Dejana Radonjiča. „Dejan si zaslúži obrovský rešpekt za prácu, ktorú u nás odviedol, ale už sme cítili, že je čas, aby sme spravili zmenu. Vždy si však budeme trénera ceniť za to, čo dal nášmu klubu,“ skonštatoval Daniele Baiesi, ktorého doplnil člen vedenia Marko Pešič. „V posledných týždňoch sme analyzovali situáciu a dospeli sme k názoru, že mužstvo nutne potrebuje nový impulz. Dejanovi ďakujeme za to, že počas svojho pôsobenia v klube doviedol tím k úspechom,“ uviedol Pešič.

Novým hlavným trénerom Bayernu Mníchov sa po odchode Radonjiča stal jeho doterajší asistent Oliver Kostič. Srbský kouč odštartuje svoju éru domácim zápasom proti CSKA Moskva, ktorý je na programe v piatok. Otázne však je, či bude Bayernu stačiť len zmena na poste trénera. Spomedzi hráčov totiž predvádzajú nadštandardné výkony len Srb Vladimir Lučič a Američan Greg Monroe.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.