Zmeny v Komárne pokračujú, jedna sa týka aj Tomiča. Nový tréner zmenil veci k lepšiemu

Publikované: 07.01.2020 Autor: Michal Bakaj Foto: Vladimír Dorňák

Miles Bowman (33), MBK Rieker COM-therm Komárno (Foto: Vladimír Dorňák)

Osem zápasov čakali basketbalisti Komárna na výhru v SBL. Pred sobotňajším stretnutím proti Spišskej Novej Vsi uspeli naposledy ešte vlani 15. novembra.

Klub zo slovensko-maďarského pohraničia, ktorý v uplynulých sezónach pravidelne bojoval o čelné priečky, napokon triumfoval 87:78 a odlepil sa z dna tabuľky.

Pravda je taká, že toto je iné mužstvo, ako hralo v doterajšom priebehu sezóny. Výhru sme v nejakom momente očakávali, sme radi, že konečne prišla. Verím, že nás to naštartovalo a že ďalšie výhry budú nasledovať,“ hodnotí víkendový výsledok generálny manažér MBK Jozef Paulik.

Skúsený funkcionár bol sklamaný z prvej polovice sezóny, ktorú ovplyvnili viaceré hráčske i trénerské výmeny. Na lavičke sa vystriedali Aleksandar Vržina a Dušan Kasum, z mužstva sa porúčala dvojica Svetozar Stamenkovič, Nenad Miloševič.

Novým trénerom sa pred časom stal József Molnár, prišli aj noví hráči Johnny Baldwin, Igor Tratnik a Nebojsa Dukič.

Vymenil sa nielen tréner, ale aj gro hráčov, ktorí mali byť lídrami. Avšak z rôznych dôvodov veľmi zaostali za očakávaniami. Myslím si, že tréner, ktorého máme teraz, je muž na správnom mieste. Sme s ním spokojní, aj hráči si s ním rozumejú. Je to inteligentný človek, trénoval v Maďarsku, na Novom Zélande a viedol aj nórsku reprezentáciu do 20 rokov. A čo je najdôležitejšie, má záujem pracovať na sto percent. Nálada v tíme sa s jeho príchodom zmenila o sto percent k lepšiemu,“ pochvaľuje si Paulik.

Boban Tomič, Richard Grznár (Foto: Vladimír Dorňák)

Tomič v tejto sezóne dohral

Ten má svojej manažérskej pozícii nového pomocníka. Boban Tomič, ktorý svojho času patril medzi najlepších legionárov v lige, sa už na palubovke v tejto sezóne neobjaví. Nedovolia mu to zdravotné problémy. V Komárne však zostáva. Bude pomáhať nielen Paulikovi, ale aj koučovi Molnárovi.

„Po určitých udalostiach, ktoré sa tu odohrali, sme si s Bobanom sadli a dohodli sme sa na spoločnom postupe. Z jeho pohľadu nemá zmysel siliť návrat na palubovky. Boban sa basketbalu rozumie, pôsobil nielen na Slovensku, ale aj v Olimpiji Ľubľana či v Krka Nove Mesto. Žije v Komárne, má tu rodinu. Naďalej bude pôsobiť v našom klube ako funkcionár,“ vysvetľuje Paulik.

Hráčske zmeny v Komárne sa však nekončia. Do klubu prichádza americký rozohrávač Jorden Duffy, ktorý nahradí Baldwina. S tréningom onedlho začne aj uzdravený Lukáš Bolek.

„Tratnik a Dukič sú skúsení hráči. Keď sa viac zohrajú s tímom, budú posilami. To isté očakávame aj od nového amerického rozohrávača i uzdraveného Boleka. Chceme dosiahnuť čo najviac výhier, mužstvo na to má. V určitých momentoch sezóny sme hrali veľmi dobre a chceme hrať ešte lepšie,“ zdôrazňuje Paulik.

Komárno v závere roka deklarovalo finančné problémy a hrozil mu aj predčasný koniec sezóny. Hoci situácia stále nie je ideálna, pomaly sa konsoliduje.

Robíme všetko pre to, aby sme financie vyrovnali. Komárno sa musí dostať tam, kde bolo predtým – do prvej štvorky. Tento rok sa nám to zrejme nepodarí, ale budeme naďalej tvrdo pracovať. Toto družstvo by malo zostať pokope aj v ďalšej sezóne,“ vraví Paulik.

Komárno už v stredu čaká ďalší náročný zápas, od 18.00 sa predstaví na palubovke Prievidze. BC sa hrdí domácou bilanciou 6–3.

Prievidzu poznáme, má solídne mužstvo. Rovnako, ako väčšina tímov v lige hrá doma lepšie ako vonku. Favorit je jasný, ale my necestujeme na Hornú Nitru v porazeneckej nálade. Chceme uhrať čo najlepší výsledok,“ želá si Paulik.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK