Vo februári v Prievidzi Final Four Slovenského pohára mužov a žien

Publikované: 04.01.2020 Autor: TASR

Levickí patrioti, Slovenský pohár 2019 (Foto: Vladimír Dorňák)

Po štyroch rokoch sa v prievidzskej Niké aréne predstaví slovenská basketbalová špička. V piatok 14. a v sobotu 15. februára 2020 je na programe Final Four Budiš Slovenského pohára. V Slovenskej basketbalovej lige a v extralige žien sa počas dvoch dní rozpúta boj o prvú trofej sezóny.

Formát Slovenského pohára prešiel pred týmto ročníkom zmenami, tou najvýraznejšou je fakt, že po novom sa na záverečnom turnaji zúčastnia v mužskej časti iba štyri najlepšie tímy. Štvrťfinálové stretnutia sa totiž odohrajú na palubovkách lepšie postavených tímov po 18. kole SBL.

O Slovenský pohár sa v predchádzajúcom ročníku bojovalo premiérovo v oboch súťažiach na jednom mieste. Na bratislavských Pasienkoch sa radovali z triumfu Patrioti Levice, respektíve MBK Ružomberok. Aj v tohtoročnej edícii sa to najlepšie z našich najvyšších súťaží stretne na jednom mieste.

Po troch sezónach sa organizátorskej taktovky zhostí basketbalový klub BC Prievidza. Domáci tím však najskôr musí prejsť cez štvrťfinálovú prekážku, ktorou bude duel na palubovke Žiliny. Z kvalifikácie sa do štvrťfinále dostala MŠK Iskra Petržalka, v dvojzápase zdolala MŠK BO Holíč (70:61 a 80:82). Za odmenu si po troch rokoch účastník druhej najvyššej súťaže opäť zmeria sily v bratislavskom derby s Interom.

Najpríjemnejšie prekvapenie aktuálneho ročníka SBL Lučenec sa vo štvrťfinále stretne s Handlovou, ktorá sa do bojov o Slovenský pohár vracia po päťročnej odmlke. Obhajca trofeje Patrioti Levice si zmeria sily so Svitom.

V ženskom pavúku je už jasné zloženie semifinálových dvojíc. Na Ružomberok čaká víťaz kvalifikačného dvojzápasu Dubček Bratislava – MBK Stará Turá. O druhú finálovú miestenku zabojujú Piešťany a Košice.

Predbežný program Budiš Slovenského pohára

piatok 14. februára 2020

  • 13.00 h: MBK Ružomberok – Dubček Bratislava/MBK Stará Turá
  • 15.30 h: Piešťanské Čajky – Young Angels Košice
  • 18.00 h: BK Slávia Žilina/BC Prievidza – Inter Bratislava/MŠK Iskra Petržalka
  • 20.30 h: BKM Lučenec/MBK Baník Handlová – Patrioti Levice/Iskra Svit

sobota 15. februára 2020

  • 13.00 h: o 3. miesto – Slovenský pohár žien
  • 15.30 h: finále Slovenského pohára žien
  • 18.00 h: finále Slovenského pohára mužov
 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.