VIDEO: Hviezdny nováčik takmer napodobnil legendárny smeč Vinca Cartera z olympiády

Publikované: 21.12.2019 Autor: Basket.sk Foto: nba.com

Ja Morant (12), MEM Grizzlies (NBA, USA) (Foto: nba.com)

Ja Morant je v novej sezóne jasným kandidátom na ocenenie pre nováčika roka. Rozohrávač Memphisu naskočil do NBA skvele. Drží si priemer 18,4 bodov, 6,7 doskokov a 3,3 asistencie, pričom má výbornú úspešnosť vyše 42% za tri body.

Okrem toho udivuje svojími dokonalými atletickými prednosťami. V profilige predviedol už zopár skvelých kúskov. V noci z piatka na sobotu sa mu takmer podarilo napodobniť jeden z najlegendár­nejších smečov. Hviezdny Vince Carter na olympiáde v Sydney preskočil 210 centimetrov vysokého Francúza Frederica Weisa a tvrdo cez neho zasmečoval. Morant sa pokúsil o podobný kúsok v zápase s Clevelandom, keď sa mu na prerážku postavil Kevin Love. Dvojka draftu 208 centimetrov vysokého súpera preskočila, ale pri zakončení sa mu odrazila lopta do zadnej obrúčky. Morant pritom meria len 190 centimetrov.

Je to neskutočný atlét, našťastie svoj smeč nedokončil, to by som musel ukončiť kariéru. Normálne ma preskočil. Po akcii som mu povedal, že pred ním dávam dole klobúk,“ hovoril s úsmevom Love zámorským novinárom, pričom si ľadoval hlavu.

O Ja Morantovi sme písali aj v podrobnejšom texte.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.