Bálintová žiari v Eurolige, ako famózny označila jej výkon aj stránka súťaže

Publikované: 06.12.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: fiba.basketball

LDLC ASVEL Feminin (FRA) vs. Arka Gdynia (POL), Barbora Bálintová (41) (Foto: fiba.basketball)

Barbora Bálintová nevyrástla len na líderku slovenskej reprezentácie, ale jej výkony stúpajú aj na najvyššej úrovni v Európe.

Na začiatku sezóny ju pribrzdilo zranenie, ale momentálne už znova žiari v drese poľskej Gdyne v Eurolige. So spoluhráčkami si pripísala cennú výhru 87:71 z palubovky francúzskeho Asvel Feminin. Najväčšiu zásluhu na úspešnom výsledku mala práve naša reprezentantka, ktorá nastrieľala 22 bodov a pridala 9 asistencií.

„Včera som sa cítila veľmi dobre. Som šťastná, že mi tak vyšiel zápas, ale hlavné je, že sme v Lyone vyhrali,“ povedala nám s úsmevom sympatická Košičanka. Tej dodali pozitívnu energiu aj sestra s neterou, ktoré ju prišli navštíviť v uplynulých dňoch.

„Nevidela som ich od začiatku augusta, máme veľmi blízky vzťah. Je super, že som sa im mohla aspoň chvíľu venovať. Predsa len deti rastú ako z vody,“ pokračovala.

Najlepší zápas v Eurolige

Čoskoro dvadsaťpäťročná rozohrávačka má z Euroligy bohaté skúsenosti. Zahrala si ju ešte v drese rodných Košíc. Zápas proti lyonskému klubu bol však jej najlepší. „Toto bol môj najlepší zápas v Eurolige. Odohrala som ich už veľa, ale takto sa mi ešte nedarilo. Verím, že na výkon nadviažem.“

Skvelé je, že hviezdny výkon podala Bálintová práve v podobne náročnom dueli. Všimli si ho aj na oficiálnej stránke Euroligy, keď označili Slovenku za jednoznačne najlepšiu hráčku na palubovke. Jej hru vyzdvihli ako famóznu.

Hernú pohodu potvrdila slovenská reprezentantka na konci prvého polčasu, keď premenila v posledných sekundách buzzer beater. „V euroligovom zápase sa mi to podarilo prvýkrát. Naposledy som dala buzzer beater minulý rok vo štvrťfinále poľskej ligy, keď som poslala svoj tím do predĺženia po koši z polovice ihriska,“ priblížila.

Gdyňa začala ako nováčik v Eurolige prehrami, keď neuspela v úvodných troch zápasoch, ale teraz ťahá sériu troch výhier a je späť v hre o postup. Veľkú zásluhu má na tom práve Bálintová. Po jej návrate po zranení to má poľský klub 3:1.

Slamová počúvala Bálintovú a zažiarila v Eurolige na netradičnom poste

LDLC ASVEL Feminin (FRA) vs. Arka Gdynia (POL), Barbora Bálintová (41) (Foto: fiba.basketball)

Druhá najlepšia v súťaži v asistenciách

„S individuálnymi výkonmi som spokojná. Mám slušné štatistiky, ale stále to môže byť lepšie. Ja na čom pracovať,“ uviedla kriticky bývalá opora Good Angels Košice. Tá má priemer 10,8 bodov a 7,2 asistencií na zápas. V Eurolige má viac asistencií ako slovenská basketbalistka len hviezdna Courtney Vandersloot z Jekaterinburgu.

Bálíntovej pomáha aj prítomnosť spoluhráčky z národného tímu a dobre kamarátky Angeliky Slamovej. Tá prispela k výhre v Lyone deviatimi bodmi. „Teší ma, že tu Angi je. Zapadla super. Celkovo tvoríme super partiu,“ hovorila rozohrávačka.

Pri tvorení hry ju zastúpila práve Slamová a herne sa jej darilo. „Viem si predstaviť, že by sa Angi posunula z krídla do stredu. Počas mojej neprítomnosti hrala na rozohrávke veľmi dobre. Hodili ju do vody a nezľakla sa zodpovednosti. Pritom všetko to prišlo rýchlo, lebo som sa zranila tesne pred prvým euroligovým zápasom,“ dodala Barbora Bálintová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.