Juríček zaujal zmenou imidžu a nešetril kritikou: Neplnili sme pokyny

Publikované: 04.12.2019 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS Foto: Lukáš Droppan

Patrioti Levice vs. mmcité1 Basket Brno (CZE), Viktor Juríček (13) (Foto: Lukáš Droppan)

Splnili misiu a postúpili do vyraďovacej časti. Patrioti Levice si v záverečnom vystúpení skupiny B v Alpsko-jadranskom pohári poradili s Brnom. Víťazstvo o 20 bodov znamená, že sa s istotou dostali do štvrťfinále nadnárodnej súťaže, no meno súpera spoznajú neskôr.

Levice sú v pohári prvým družstvom, ktoré odohralo v skupine všetkých 6 zápasov. S bilanciou 5–1 sú zatiaľ na čele skupiny, o prvenstvo ich môže obrať ešte rakúsky Gmunden. Do štvrťfinále postupujú najlepší dvaja zo štyroch skupín.

Duel proti mmcité1 Basket Brno sa spočiatku nevyvíjal ideálne. V prvej štvrtine, ktorá mala tréningové tempo, sa Patrioti herne i strelecky hľadali, no postupne sa rozbehli. Hoci z toho bolo na konci postupové a výsledkovo jednoznačné víťazstvo, pivot Viktor Juríček bol kritický.

Patrioti Levice vs. mmcité1 Basket Brno (CZE), Viktor Juríček (13) (Foto: Lukáš Droppan)

V úvode chýbala sústredenosť

Každý súper v skupine nám do určitej miery v niečom pomohol, predovšetkým do našej sezóny. Z každého zápasu si vždy niečo zoberieme. Doma proti Brnu sme mali veľmi zlý zápas. Nenastúpili sme koncentrovane, neplnili sme pokyny, nehrali sme na 100%. Síce sme vyhrali o 20 bodov, ale s výkonom nie sme vôbec spokojní,“ komentoval dvadsaťšesťroč­ný hráč.

Kľúčovou bola posledná štvrtina, do ktorej vstúpili Levice desaťbodovou šnúrou a vyhrali ju 24:8. V zápase mali o 10 doskokov viac ako súper. Oba tímy príliš často prichádzali o loptu. Domáci urobili 13 a český konkurent až 18 strát. Zverenci Michala Madzina to trošku vykompenzovali trojkovou streľbou s úspešnosťou 44%.

„Táto súťaž má určite kvalitu. My si musíme uvedomiť, že nemôžeme nastúpiť tak ako proti Brnu, ktoré nemá možno až také dobré výsledky v Českej republike. Ale to je práve o tom, aby sme našli koncentráciu, aj keď máme možno viacej zápasov ako ostatné tímy v lige,“ doplnil Juríček. So sedemnástimi bodmi bol najlepším strelcom zápasu.

Patrioti Levice vs. mmcité1 Basket Brno (CZE), Šimon Krajčovič (5) (Foto: Lukáš Droppan)

Juríček: Je dobré, že nehráme len proti slovenským tímom

Patrioti hrajú nadnárodnú súťaž už piatu sezónu po sebe. Zakaždým postúpili minimálne do vyraďovačky. Ich maximom je finálová účasť zo sezóny 2017/2018, kedy nestačili na slovinský klub KK Zlatorog Laško.

Medzinárodná súťaž nám môže pomôcť do základnej sezóny. Je dobré, že nehráme len proti tým istým súperom na Slovensku. Môžeme cestovať a spoznať súperov, vidieť nové veci a najmä sa zlepšovať. Myslím si, že cieľom klubu bude to, aby sme sa časom posunuli niekde inde v Európe,“ vyhlásil 210 centimetrov vysoký pivot.

Patrioti Levice vs. mmcité1 Basket Brno (CZE), Šimon Krajčovič (5) (Foto: Lukáš Droppan)

Všetko je prípravou na play-off ligy

Na jeho tvári i väčšiny spoluhráčov sme zaregistrovali rovnaký strih fúzov. Nechali si ich narásť, aby v novembri podporili takzvaný movember, teda mesiac boja proti rakovine prostaty.

„V Leviciach to majú ako rituál. Chalani si nechajú fúziky v rámci movembra na prvý decembrový zápas a potom si to môžeme dať dole. Nemáme to však všetci. Niektorí sa asi báli. Nahovoriť sa nedali chalani z Čiernej Hory, Američan Marty či Miňo,“ zasmial sa.

Levice uspeli v šiestom súťažnom zápase po sebe. Po pomalšom rozbehu v rámci výsledkov v úvode sezóny sa dostávajú sa do formy. V lige sú na druhom mieste za Interom Bratislava.

„Sezóna je dlhá a my sme o sebe počuli už veľa. Či pozitívnych ale aj negatívnych vecí. Klub zmenil filozofiu, máme menej zahraničných hráčov a viac Slovákov. Nesústredili sme sa na to, aby sme urobili dobré výsledky v prvých desiatich zápasoch. Všetko je to o tom, ako budeme hrať v play-off a na to sa pripravujeme,“ uzavrel Viktor Juríček.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia