Košičanky nemajú postup v EWBL vo svojich rukách

Publikované: 04.12.2019 Autor: Patrik Fotta Foto: Jäzva

Astana Tigers (KAZ) vs. YOUNG ANGELS Košice, Allison Marie Le Claire (32) (Foto: Jäzva)

Basketbalistky Young Angels Košice budú mať koncom týždňa nabitý program. V rámci druhého turnaja Európskej ženskej basketbalovej ligy (EWBL) čakajú Košičanky v Ostrave súboje s dvoma silnými ruskými celkami.

V piatok si zmerajú sily s Rostovom a v sobotu s Novosibirskom. Cestou domov si ešte v nedeľu odskočia do Bratislavy na extraligový zápas s Dubčekom.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Vanda Mária Kristlová (13) vs. Danielle Hamilton-Carter (11) (Foto: Jäzva)

Kristlovú čaká brutálna premiéra

Košické basketbalistky odohrajú v EWBL zápasy proti dvom mimoriadne silným celkom.

„Obaja sú ašpiranti nielen na postup zo skupiny, ale aj na účasť vo Final Four. Novosibirsk je podľa mňa jeden z dvoch najlepších tímov v súťaži. Rostov nad Donom síce pôsobí v druhej najvyššej domácej súťaži, ale vlani postúpil do Final Four v EWBL a káder majú postavený na vlastných odchovankyniach, ktoré majú vysokú kvalitu. Osobne si myslím, že v nasledujúcej sezóne budú hrať najvyššiu ruskú súťaž, v ktorej aktuálne pôsobí len deväť tímov. Dôvodom sú veľké vzdialenosti, kvôli ktorým sa väčšina družstiev do súťaže netlačí,“ uviedol generálny manažér Young Angels Daniel Jendrichovský.

Zverenky trénerky Žirkovej trápia navyše absencie na kľúčovom poste.

„Chýbajú nám skúsené podkošové hráčky. Napríklad mladú Vandu Kristlovú čaká brutálna premiéra na medzinárodnej scéne. Aj napriek tomu, že do Ostravy necestujeme s prílišným očakávaním a veľkými očami, chceme uhrať čo najlepšie výsledky a nabrať cenné skúsenosti a pozitívne dojmy do budúcnosti,“ uviedol Jendrichovský.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Young Angels Košice (Foto: Jäzva)

Prehra s Ostravou ich môže mrzieť

Na úvodnom turnaji EWBL síce Košičanky získali skalp Astany, no v zápase s Ostravou im ušiel začiatok a v závere im stíhacia jazda nevyšla.

„Veľmi ma mrzí, že sme zápas s Ostravou nedotiahli do úspešného konca, pretože ak by sme mali o jedno víťazstvo viac, mohli sme reálne bojovať o postup až do konca. Na záverečnom turnaji nás totiž čakajú dvaja hrateľní súperi. Takto to nebudeme mať v našich rukách,“ skonštatoval Jendrichovský a dodal:

„Spolu s Ostravou a Vilniusom budeme podľa mojich predpokladov súperiť o posledné postupové miesto. Šanca na postup ešte žije, ale potrebujeme, aby Ostrava prehrala s Vilniusom a my sme s nimi vyhrali, tak aby sme mali všetci rovnaký počet bodov. Alebo druhá možnosť je prekvapivý výsledok, napríklad naša výhra nad Rostovom.“

YOUNG ANGELS Košice vs. Dubček Bratislava, Martina Machalová (16) (Foto: Marián Ujco)

S nabitým programom sa dokážu vyrovnať

Hneď v nedeľu čaká anjelky extraligový zápas s Dubčekom Bratislava. Podľa šéfa klubu by však mali hráčky po fyzickej stránke nabitý program zvládnuť.

„Sú to mladé dievčatá, ktoré dobre regenerujú. Zápasový program sa snažíme čo najlepšie zosúladiť. Keďže hráme aj medzinárodnú súťaž, rovnako ako Piešťany a Ružomberok, voľných termínov príliš mnoho neostáva. Počítať musíme navyše aj s reprezentačnými prestávkami a aj preto je situácia občas komplikovaná, ale myslím si, že sa s tým dokážeme vyrovnať.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.