Caffey je v Lučenci motivovaný a patrí k streleckej špičke. K basketbalu ho priviedol brat

Publikované: 02.12.2019 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS Foto: Ladislav Szibilla, Vladimír Dorňák, Lukáš Droppan

BC Prievidza vs. BKM Lučenec, Mike Caffey (5) (Foto: Ladislav Szibilla)

Patrí k najlepším strelcom v lige. V tabuľke ťahá tretí Lučenec. Americký rozohrávač Mike Caffey má priemer takmer 20 bodov na zápas. Výkonmi si vybojoval ocenenie Hráč mesiaca október a bude súčasťou tímu Sveta na All-Star Game SBL.

Dvadsaťšesťročný rodák z kalifornského Riverside patrí k najfaulovanejším hráčom (6,4 získaných faulov na zápas). Produktívny je v ziskoch (2,5 na zápas) a asistenciách (5,5 na zápas).

V lige odohral doteraz 13 zápasov a v každom strelil dvojciferný počet bodov. Maximom v SBL je pre neho 30 bodov v zápase proti Žiline. Priemerne odohrá viac ako 31 minút. Percentuálnu úspešnosť v streľbe má na úrovni 53%, v trojkovej 36%.

"S výsledkami v sezóne sme zatiaľ spokojní. Hoci máme na konte tri prehry, sme neustále pripravení zlepšovať sa. Najviac som si zapamätal domáce víťazstvo nad Interom. Bol to zápas, ktorý motivoval všetkých hráčov,“ vyhlásil.

Inter Bratislava vs. BKM Lučenec, Mike Caffey (5) (Foto: Vladimír Dorňák)

Herný plán Jankoviča funguje

V minulom ročníku vyhral Lučenec len šesť zápasov a skončil posledný. V tejto sezóne má po trinástich kolách už 8 triumfov a patrí k top tímom súťaže.

"O tíme z minulej sezóny toho veľa neviem. Teraz vstupujeme do každého zápasu so snahou zvíťaziť a nezáleží nám proti komu hráme. Prišiel som do Lučenca, aby som pomohol zmeniť atmosféru a výsledky z predošlého roka. Bola to pre mňa veľká motivácia,“ doplnil hráč, ktorý získal v Amerike univerzitný titul v odbore africké štúdie.

Lučenecké družstvo vedie tréner Peter Jankovič, ktorý sa do mužského basketbalu vrátil po šiestich rokoch. Najväčšie úspechy dosiahol v ženskom basketbale v klube Good Angels Košice, s ktorým získal päť ligových titulov.

"Vôbec si nemyslím, že je prekvapením, že sa trénerovi darí. Hlavný dôvod našej pozície v tabuľke je to, že hráme dobre. Vytvoril nám herný plán. Ak ho dodržiavame, sme úspešní v zápasoch. Nikdy som sa ho nepýtal, ale som presvedčený o tom, že niektoré veci využíva v praxi zo skúseností zo ženských tímov,“ zamyslel sa Caffey.

V slovenskej súťaži si za krátky čas vybudoval výborné meno. Individuálnymi výkonmi sa okamžite zaradil medzi najväčšie hviezdy SBL. A to bol pred lučeneckým angažmánom rok bez profesionálneho basketbalu, pretože bojoval o kontrakt v NBA G-League.

"Pred príchodom na Slovensko som mal veľa času, aby som na sebe pracoval a vylepšil svoju hru. Je to dobrý pocit, keď vidím výsledky tvrdej práce, ktorá sa prejavuje na ihrisku. Stále je veľa činností, v ktorých sa môžem vylepšiť,“ povedal.

Patrioti Levice vs. BKM Lučenec, Mike Caffey (5) (Foto: Lukáš Droppan)

Fanúšikovi Kobeho Bryanta sa páči Johnson zo Svitu

Skúsenosti získal nielen v univerzitnej súťaži NCAA ale i z pôsobenia v Maďarsku, Grécku či Fínsku.

"S basketbalom som začal ako trojročný. Môj starší brat hral a ja som ho vždy sledoval. To bol dôvod, prečo som s basketom začal. Počas kariéry som pôsobil v niekoľkých kluboch. Prvý profesionálny rok som bol v Maďarsku, ďalší v Grécku a tretí vo Fínsku. Všetky krajiny mi pomohli individuálne sa zlepšiť,“ zhodnotil.

Mike je nominovaný na All-Star Game, ktorý sa odohrá 18.decembra v Leviciach. Predstaví sa v tíme Sveta, ktorý bude viesť tréner Interu Aramis Naglič.

„Je to pre mňa veľký individuálny úspech. Druhýkrát v kariére som nominovaný na All-Star,“ prezradil. Vo voľnom čase sa stretáva so spoluhráčmi. Rád objavuje nové miesta alebo relaxuje pri hraní videohier či sledované filmov.

"Som chlapec zo západného pobrežia, takže mojím idolom je Kobe Bryant. V slovenskej lige ma zaujal rozohrávač Svitu Isaiah Johnson. Je dobrý v obrane, rád hrám proti takým hráčom,“ zakončil.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.