Fekete: Postup je otázka čísiel, chceme ostatné dva zápasy odohrať čo najlepšie

Publikované: 28.11.2019 Autor: Karolína Vrabcová Foto: Rudo Maškurica, TASR

MBK Ružomberok vs. Hatay BB (TUR), Michaela Fekete (14) (Foto: Rudo Maškurica)

Ženský Európsky pohár FIBA má za sebou takmer trojtýždňovú prestávku. Účastníci tak mali dostatok času načerpať nové sily do záverečných bojov o postup zo skupinovej fázy. Týka sa to aj jediného slovenského zástupcu MBK Ružomberok. Slovenský majster má pred sebou posledné dva zápasy v tejto súťaži. Či však budú naozaj posledné rozhodnú až nasledujúce výsledky.

Prvá skúška čaká Ružomberčanky už dnes, keď o 16.00 h nastúpia na palubovke tureckého Hatayu. „Myslím si, že nálada v tíme je dobrá. Každá sa tešíme na zápas. Ťažké duely sú pre nás najlepšími lekciami či už ako tím, ale aj pre každú hráčku individuálne,“ povedala pre basket.sk Michaela Fekete.

Týždňová pauza v súťaži a takmer trojtýždňová v pohári pomohla načerpať nové sily. Nie však všetky dievčatá mali možnosť oddychovať. „Väčšina tímu bola v reprezentáciách. Či už Oľga Jackovecová na Ukrajine alebo Teodora Turudičová v Srbsku. V slovenskom výbere boli štyri hráčky aj s trénerom. Ostatné pracovali na svojich individuálnych zručnostiach,“ pokračovala Fekete.

Michaela Fekete (14), MBK Ružomberok (Foto: TASR)

Výhody musia dotiahnuť do úspešného zakončenia

Zápas v Turecku nebude ľahká výzva. „Očakávam náročný zápas v cudzom prostredí. Do Turecka sme vycestovali už v utorok poobede. Mali sme možnosť dvakrát trénovať v hale, kde budeme mať dnes zápas. Verím, že sme sa oboznámili s košmi aj palubovkou domáceho družstva a podáme dobrý výkon,“ dúfa 25-ročná basketbalistka.

Domáci zápas Ružomberku proti tomuto súperovi nevyšiel. V Koniarni prehral 65:85. „V prvom zápase sme hrali dobre v prvom polčase, keď sme s Hatayom hrali vyrovnane. Mali sme veľa príležitostí priamo pod košom, takže sa budeme snažiť vytvoriť si takéto výhody aj dnes a dotiahnuť ich do úspešného zakončenia,“ vraví Michaela Fekete.

MBK Ružomberok vs. Hatay BB (TUR), Michaela Fekete (14) (Foto: Rudo Maškurica)

Postup je už otázkou čísiel

Zverenky trénera Juraja Suju síce v tohtosezónnom Európskom pohári FIBA nevyhrali ani jeden zápas, no súperom boli väčšinu času rovnocenným súperom. Polčasy stretnutí Ružomberku väčšinou končili tesným výsledkom. V druhej polovici zápasov sa však slovenskému majstrovi víťazstvo vzďaľovalo. „Musíme sa sústrediť počas celých štyridsať minút a nepoľaviť v tempe, hrať našu hru v obrane, aby sme súperovi nedovolili utiecť. V útoku musíme hrať tímovo a posúvať si loptu,“ myslí si Fekete.

V čom budú dnes súperky nebezpečné? „Hatay je veľmi dobrý tím na doskoku. Budeme ich musieť obmedziť odstavovaním a prerušiť ich zápasový rytmus, ktorý je im pohodlný.“

Postup zo skupinovej fázy ešte nie je úplne stratený, ale na druhej strane ani nie príliš ružový. „V našej momentálne situácii je postup otázka čísiel. Ťažko povedať ako sa to pre nás vyvinie. Určite by sme sa z postupu tešili. Najmä sa však sústredíme na to, aby sme v najbližších zápasoch hrali čo najlepšie a uvidíme, kam nás to zavedie,“ dodala Fekete.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.