Komentár: Inter si hanbu nespravil, doplatil na zranenia a chýbali mu kvalitnejší legionári

Publikované: 27.11.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Inter Bratislava vs. SL Benfica (POR), Dávid Abrhám (14) (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalisti Interu Bratislava sa nerozlúčili s Európskym pohárom FIBA výhrou. Väčšinu času síce s favorizovanou Benficou Lisabon vyhrávali, ale nezvládli záver a prehrali tesne 91:95. Bratislavský klub celkovo doplácal na konce zápasov, samozrejme s výnimkou súpera z Pécsu, ktorého pretlačili dvakrát v samotnom závere aj so šťastím.

Na palubovke Benficy vyhrával Inter po polčase, v Leidene dokonca na konci tretej štvrtiny, ale vedenie stratil a napokon prehral. Rovnako aj doma vyhrával nad holandským súperom po 30 minútach, s portugalským klubom dokonca do poslednej minúty, výsledkom sú však štyri prehry. Ak by uspeli aspoň vo dvoch, mohol tím Aramisa Nagliča oslavovať postup. Hanbu si určite nespravil, keďže bol v každom zo šiestich zápasov v hre o body a fanúšikom ponúkol zaujímavé momenty.

Inter Bratislava vs. SL Benfica (POR), Michal Baťka (41) (Foto: Vladimír Dorňák)

Ťažké zápasy sú výbornou školou pre slovenských basketbalistov. Viacero z nich sa nestratilo. Michal Baťka ukázal, že je právom najskúsenejším borcom žlto-čiernej zostavy. V pätici zo šiestich zápasov dal minimálne trinásť bodov a výkony korunoval skvelým výkonom v poslednom stretnutí s Benficou, ktorej nastrieľal 23 bodov. Dávid Abrhám striedal dobré momenty s horšími, ale prvýkrát hral v klube na podobnej úrovni. Pozitívom bolo, že sa zlepšoval Mário Ihring. Toho však znova brzdia zranenia, či už cez leto, alebo aj počas sezóny. Proti Lisabonu si nepríjemne zranil členok. Energiu z lavičky prinášal Richard Korner.

Problémom Interu však bola kvalita legionárov, najmä tých nových. Lee Skinner s Goranom Bulatovičom si odviedli svoje. Prvý bojovnosťou, výborným útočným doskokom a druhý spoľahlivými výkonmi na čele s víťaznou strelou v stretnutí na palubovke Pécsu.

Slušne hral aj Kenneth Funderburk, ale jeho výkony prekryli najmä skvelé zápasy proti maďarskému súperovi, ktorému nastrieľal 24, respektíve 30 bodov. V ostatných dueloch však mal zlú streľbu na čele s 1/9 naposledy s Benficou. Od streleckého lídra by sa čakali spoľahlivejšie výkony.

Sklamaním boli výkony tria Alcegaire, Bubalo a Browning. Predviedli málo, v dueloch neboli rozdielovými hráčmi, čo by sa od importov čakalo. Celkovo vedenie Interu veľmi zahraničné posily netrafilo. Stačí sa pozrieť, ako sa obtočili v tíme, keď nečakane skončil aj Nemanja Barač.

Inter Bratislava vs. SL Benfica (POR), Goran Bulatovič (10) (Foto: Vladimír Dorňák)

Treba však hneď dodať, že manažment musel na rýchlo reagovať na nepríjemne zranenia skvele hrajúceho Michaela Fuseka a Michala Čekovského, ktorý si už zrejme v sezóne nezahrá.

Pri štarte klubu v pohárovej Európe je v prvom rade dôležitá kontinuita. Na týchto výsledkoch môže Inter stavať. Potrebuje viac šťastia na zranenia a o niečo lepšiu ruku pri výbere legionárov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 73:32
11.07.2020
RIM RIM
BNB BNB 57:62
11.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 26:77
11.07.2020
INT INT
PDZ PDZ 59:54
11.07.2020
BSC BSC