Antoni reaguje na kritiku prievidzských Slovákov: Nič sa neudeje bleskovo, tvrdo na sebe makáme

Publikované: 27.11.2019 Autor: Michal Bakaj Foto: fb pdbasket

Adam Antoni (16), BC Prievidza (Foto: fb pdbasket)

Zápas Komárna s Prievidzou sa mal hrať v sobotu, ale pre všeobecne známe problémy domáceho tímu duel preložili na utorok. Ak si niekto myslel, že to pridá na kvalite súboja, mýlil sa.

Pre oko fanúšika to nebol atraktívny duel. Obe mužstvá kopili chyby, nepresnú streľbu a pomalé tempo bolo miestami až ubíjajúce.

Rozhodnutie padlo po zmene strán. Po vyrovnanom prvom polčase (38:38) Prievidza konečne začala hrať lepšiu obranu, zvýšila intenzitu v útoku a postupne si vytvorila aj 15-bodový náskok.

Hoci sa domáci odhodlali k náporu a náskok súpera znížili na rozdiel jediného koša, kľúčové trojky zaznamenal Guillory s Jovanovičom a Prievidza napokon doviedla zápas do víťazného konca.

Tihomir Bujan, tréner BC Prievidza (Foto: fb pdbasket)

Zrejme sme potrebovali prehrať, aby sme začali vyhrávať

K triumfu Prievidze, ktorá prerušila minisériu dvoch prehier a vrátila sa nad 50-percentnú úspešnosť, prispel aj Adam Antoni. K 11 bodom pridal 6 doskokov.

„Bol to náročný zápas, ktorý bol takmer počas celého priebehu vyrovnaný. V druhom polčase sme si vytvorili určitý náskok, ale súper sa dotiahol. Našťastie nám padli dôležité trojky a výhru sme si nenechali vziať,“ hodnotí zápas mladý krídelník.

Hostia pôsobili zo začiatku nevýrazne, ale pomohla im polčasová prestávka.

Počas prestávky nám tréner dal ďalšie pokyny, ktoré sme sa snažili praktizovať na palubovke. Pokrývali sme v prvom rade trio Bowman, Stamenkovič, Miloševič, ktorí sú ťahúňmi Komárna. V druhom polčase nám to išlo lepšie ako v prvom,“ pokračuje.

Výhra v Komárne prišla po sérii dvoch prehier. V čom bol podľa Antoniho rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi duelmi?

„Myslím, že sme hrali s väčšou energiou. Zrejme sme potrebovali prehrať, aby sme začali vyhrávať. Nemalo by sa nám to však stávať. Musíme hrať s veľkou energiou v každom zápase,“ vraví.

Bilancia 6–5 nie je najlepšia, ale nie je ani tragická. Slovenský reprezentant verí, že Prievidza pôjde časom hore.

„Niektoré zápasy, ktoré sme prehrali, sme mohli vyhrať. Sme nový tím, stále sa zohrávame. Verím, že časom skĺbime skúsených legionárov a nás, mladých Slovákov do ešte lepšie fungujúceho celku a začneme podávať stabilnejšie výkony,“ želá si.

Adam Antoni, BC Prievidza (Foto: fb pdbasket)

Teší sa na ďalšie banícke derby

Antoni prišiel na Hornú Nitru počas leta spolu s Matejom Majerčákom zo Spišskej Novej Vsi. Príchod do Prievidze neľutuje.

Treba sa v kariére posúvať a prestup do Prievidze bol pre mňa krok vpred. Nie je to tu jednoduché, je to náročné, ale nezostáva nám nič iné, ako na sebe makať. Máme výborného trénera, od ktorého sa veľa učím. Pán Bujan je skúsený, vie poradiť, pracuje s nami aj individuálne,“ pochvaľuje si spoluprácu s chorvátskym odborníkom.

Prievidza sa v uplynulej sezóne dostala až do finále, ale mnohí tvrdia, že v tejto sezóne sa jej striebro nepodarí zopakovať. Neprajníci opakujú, že mladí Slováci v tíme BC nemajú takú kvalitu, aby mohli zohrať signifikantnú úlohu v kľúčových zápasov play-off. Ako to vníma Antoni?

Možno nám to trochu dlhšie trvá, ale poviem za seba i za chalanov, že nič neflákame. Poctivo trénujeme a snažím sa na sebe usilovne pracovať. Som presvedčený, že pokiaľ budeme takto tvrdo trénovať celú sezónu, drina sa nám vyplatí a v play-off podáme naše najlepšie výkony,“ vraví.

Už počas víkendu čaká Prievidzu ďalší diel baníckeho derby. Antoni už jedno zažil, v 5. kola vyhral BC v Handlovej 90:84.

„Sú to špeciálne zápasy. Najmä pre fanúšikov, ale aj pre nás hráčov. V Handlovej bola super atmosféra, verím, že u nás bude ešte lepšia. Handlová má lepší tím, ako navráva jej aktuálna bilancia. Budeme musieť podať stopercentný výkon, aby sme ju zdolali. Chceme potvrdiť triumf z Komárna a v tabuľke stúpať vyššie. V sobotu to nebude ľahké, ale pôjdeme za výhrou,“ burcuje Adam Antoni.

Derby Prievidza – Handlová je na programe v sobotu 30. novembra o 18.00 h.

17 Sacramento Kings 11/13 45,83%
18 Minnesota Timberwolves 10/14 41,67%