Monček si zápas proti spoluhráčom zo Svitu užil, nasúkal im 37 bodov

Publikované: 24.11.2019 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

KB Slávia TU Košice vs. PU Prešov Iskra Svit B, Adam Monček (10) (Foto: Jäzva)

Basketbalisti KB Slávia TU Košice bavia divákov ofenzívnym basketbalom a v troch z úvodných ôsmich duelov prvoligovej sezóny prekonali stobodovú hranicu. To, čo však predviedli v nedeľňajšom súboji proti Prešovu, sa len tak často nevidí.

„Býci“ pálili od úvodu presnými a keďže sa nechceli nechať zahanbiť ani hostia a obrany to s agresivitou rozhodne nepreháňali, užili si diváci v hale Boženy Němcovej prestrelku a lá NBA. Po záverečnom klaksóne svietil na ukazovateli skóre výsledok 116:104.

„Musím povedať, že v obrane to bolo veľmi slabé. Síce sme si hovorili, že obrana je základom basketbalu, ale na ihrisku to vyzeralo inak a tých 116 bodov je určite našim ofenzívnym rekordom. Fungoval nám zónový presing a nastrieľali sme veľa ľahkých košov po únikoch,“ rozhovoril sa po triumfe nad Prešovom autor dvadsiatich bodov Erik Mišinský. „Dvadsať bodov je fajn, ale nepremenil som veľa trojbodových pokusov a mohlo to byť ešte lepšie. Oceniť musím aj výkon Mončeka, ktorý skóroval a zároveň rozdával pekné prihrávky. Super výkon! “

KB Slávia TU Košice vs. PU Prešov Iskra Svit B, Filip Tchúr (30) (Foto: Jäzva)

Spomínaný Adam Monček nastrieľal 37 bodov a potvrdil, že aj vďaka pôsobeniu v Iskre Svit rastie každým týždňom.

„Po poslednej nešťastnej prehre so Žilinou sme do toho išli s jasným cieľom vyhrať a hrali sme s veľkou chuťou. Pre mňa to bolo trochu špeciálne, pretože za Prešov hrajú štyria moji spoluhráči zo Svitu. Celkom som si to užíval a napokon to bol taký veselý zápas. Vyzeralo to naozaj ako v NBA a bránilo sa len veľmi pozvoľna,“ pousmial sa 19-ročný rozohrávač, ktorý si našiel pevné miesto v SBL. Nezabúda však ani na svoj materský klub a z najvyššej súťaže si tak pravidelne odskakuje do Košíc. Viacerí jeho spoluhráči zo Svitu pomáhajú Prešovu, ktorý predstavuje B-tím Iskry. „Počas zápasu sme s chlapcami posrandovali, pretože máme naozaj výborný vzťah. Aj by som ich po zápase niekam pozval, ale utekajú na vlak.“

Na vlak do Svitu sa vyberie aj on, no stane sa tak až po pondelkovom vyučovaní na košickom gymnáziu. Po blížiacom sa ukončení stredoškolského štúdia sa mu črtajú viaceré možnosti. Predstavitelia Iskry mu ponúkli dlhodobý kontrakt, no zároveň rozoslal pozvánky na vysoké školy v Košiciach, Bratislave i Brne.

Triumfom nad Prešovom vylepšili Slávisti svoju tohtoročnú bilanciu na 6–2 a v tabuľke sa pozerajú zozadu iba na prvú Banskú Bystricu. Tá ma na svojom konte doposiaľ jedinú prehru. A tú im pripravili v treťom kole práve zverenci Juraja Gacíka.

„Tam to bude určite veľmi ťažké. Sú prví v tabuľke a hrá sa tam ťažko. My sme však zatiaľ so sezónou spokojní a pôjdeme tam odhodlane,“ dodal Erik Mišinský.

KB Slávia TU Košice – PU Prešov Iskra Svit B 116:104 (25:22, 28:19, 32:30, 31:33)
Body Košíc: Monček 37, Járay 22, Mišinský 20, Tchúr 20, Hegeduš 8, Körös 3, Dubovský 2, Verešpej 2, Čech 2

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.