Cestovateľ Tchúr by privítal viac minút na Spiši, v Košiciach chce medailu

Publikované: 19.11.2019 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

KB Slávia TU Košice vs. Academic ŽU Žilina, Filip Tchúr (30) (Foto: Jäzva)

Basketbalisti KB Slávia TU Košice odštartovali novú prvoligovú sezónu výborne a pred nedeľňajším súbojom proti Academicu Žilina sa mohli pýšiť výbornou bilanciou 5–1. Súper spod Dubňa mal naopak na svojom konte iba dve víťazstvá a očakával sa tak ďalší víťazný zápis zverencov trénera Juraja Gacíka.

Košičanom to však od úvodu nepadalo, zatiaľ čo hostia premieňali aj ťažké strely. Domáci sa tak dostali do dvadsaťbodového manka, ktoré dokázali v druhom polčase už iba znížiť.

Tá naša streľba bola žalostná. Zvonku nám tam nepadlo asi nič a ani ja osobne som sa nevedel chytiť. Bola to strelecká mizéria a pritom mal byť tento zápas určite náš,“ skonštatoval po prehre 64:72 Filip Tchúr.

Akademici spod Dubňa sa tak stávajú nočnou morou Slávistov. Pamätné je totiž aj vlaňajšie víťazstvo Žilinčanov, ktorí pricestovali do metropoly východu s piatimi hráčmi a vyhrali aj napriek tomu, že po prvom polčase prehrávali o dvadsať bodov.

„Čo k tomu povedať? Prehrali sme si to jednoznačne v obrane. Síce sa nám nedarilo strelecky, ale od takého súpera nemôžeme dostať 72 bodov,“ podotkol Tchúr upozorňujúc na fakt, že v prvom vzájomnom súboji vyhrali „býci“ pod Dubňom hladko 97:76.

FOTOGALÉRIA: KB Slávia TU Košice – Academic ŽU Žilina

To, že išlo o prekvapenie, priznal po stretnutí aj žilinský rozohrávač Branislav Koczkáš. „Vyhrať chceme vždy, ale uvedomovali sme si naše tabuľkové postavenie a možnosti. Nemali sme teda veľké oči. Vychádzala nám streľba, mali sme aj šťastie a napokon je na svete prekvapenie.“

Zatiaľ čo v minulej sezóne predstavovala prehra s Academicom negatívny zlom košickej sezóny, tentoraz si žlto-červení nič podobné nepripúšťajú.

O týždeň hostíme Prešov a verím, že sa vrátime na víťaznú cestu. Sezóna sa totiž zatiaľ vyvíja veľmi pozitívne a tento výbuch musíme hodiť za hlavu. Našim cieľom je jednoznačne postup do Final Four a boj o medaily,“ upozornil Tchúr, ktorý zbiera popri hre v prvej lige aj extraligové skúsenosti v drese Spišskej Novej Vsi. „Cením si túto možnosť, aj keď tam hrávam pomenej.“

V poslednom zápase Spišiakov proti Žiline neodohral ani sekundu a za možnosť udržiavať sa v zápasovom tempe v materských Košiciach je preto vďačný. Aj keď sa tak musí v priebehu pár dní prispôsobovať dvom odlišným herným systémom.

„To problém nie je, pretože tie signály hráme už štvrtú sezónu a poznám ich teda dobre. Najťažšie je však to cestovanie medzi Spišskou a Košicami. Trénujem na Spiši a to cestovanie ma teda zabíja,“ dodal s úsmevom Filip Tchúr.

Najbližší domáci zápas odohrajú Košičania v nedeľu 24. novembra, keď privítajú prešovský Akademik, ktorý je zároveň B-tímom Iskry Svit.

Výsledky 8. kola prvej ligy:
KB Slávia TU Košice – Academic ŽU Žilina 64:72 (25:41)
PU Prešov Iskra Svit B – BK Dolný Kubín 96:62 (38:30)
ŠKP Banská Bystrica – BK Slovenský Orol Levoča 103:57 (46:26)

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia