Bálintová si v Gdyni najviac užíva more aj dôveru trénerov

Publikované: 14.11.2019 Autor: Patrik Fotta Foto: fb BIGdyniaSSK

Barbora Bálintová (41), Arka Gdyňa (BLK, POL) (Foto: fb BIGdyniaSSK)

Slovenské basketbalové reprezentantky čaká v nedeľu v Maďarsku úvodný zápas kvalifikácie na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú v roku 2021 konať v Španielsku a vo Francúzsku. Súperkami Sloveniek v skupine H budú okrem Maďariek aj Holanďanky. Miestenku na šampionát si vybojujú víťazi skupín a päť najlepších tímov na druhých miestach.

Jednou z opôr reprezentácie by mala byť rozohrávačka Barbora Bálintová, ktorá v minulosti obliekala dres Good Angels Košice a momentálne pôsobí už druhú sezónu v poľskom klube Arka Gdynia.

Favorizované Maďarky chcú prekvapiť

Súbojom dvoch favoritov na prvenstvo v skupine H v nedeľu odštartujú Slovenky kvalifikáciu na ME 2021 v Maďarsku.

Čaká nás ťažký zápas, keďže domáce majú veľmi dobrý tím. V kádri majú aj jednu naturalizovanú Američanku, ktorá nám asi bude robiť najväčšie problémy. Pevne verím, že tento zápas proti favoritkám skupiny zvládneme a podarí sa nám ich prekvapiť. Som presvedčená, že tréneri pripravia dobrú taktiku a keď budeme hrať svoju hru a pristúpime k tomu zodpovedne, môžeme zvíťaziť,“ povedala Barbora Bálintová.

Účasť na záverečnom turnaji by si slovenské basketbalistky nechceli nechať druhýkrát po sebe ujsť. Pred dvoma rokmi Slovenky prekvapivo nedokázali postúpiť na ME, keď nepostúpili zo skupiny, v ktorej boli ich súperkami Čierna Hora, Bosna a Hercegovina a Island.

Motiváciu máme veľmi veľkú, keďže sme po dlhých rokoch chýbali na posledných majstrovstvách Európy. Jednoznačne sa chceme vrátiť späť a ja verím, že sa nám to podarí,“ skonštatovala košická rodáčka.

V lige zatiaľ bez prehry

Na klubovej úrovni pôsobí Bálintová v poľskom tíme Arka Gdynia, s ktorým by rada zopakovala vlaňajšiu úspešnú sezónu a pridala aj niečo navyše v Eurolige.

„V klube som veľmi spokojná nielen po basketbalovej stránke. V domácej súťaži sme zatiaľ prví, neprehrali sme ani jeden zápas. V Eurolige sme začali víťazstvom, ale je to veľmi náročná súťaž. Dúfam, že sa nám podarí prebojovať ďaleko a pripísať si čo najviac víťazstiev,“ uviedla Bálintová.

V Gdyni patrí k najväčším oporám tímu, vďaka čomu dostáva na palubovke veľký priestor.

Som rada, že mám dôveru od trénerov už druhú sezónu. Veľmi si to užívam a verím, že to budem potvrdzovať aj naďalej.

Ocenenie športovkyňa mesiaca ju prekvapilo

Za mesiac október dokonca získala 24-ročná basketbalistka ocenenie pre najlepšiu športovkyňu v rámci trojice susediacich miest Gdynia – Gdansk – Sopot.

„Veľmi ma to potešilo a najmä prekvapilo, pretože niečo také som vôbec nečakala. Každé podobné ocenenie človeka poteší. Je to odmena za dobrú a tvrdú prácu. Zároveň som vďačná za veľkú podporu od poľských fanúšikov, ktorú vnímam najmä po domácich zápasoch.

Na život v Poľsku si šikovná rozohrávačka zvykla veľmi rýchlo.

„Našla som si tu viacero obľúbených miest, kde rada chodím. Veľmi sa mi tu páči a užívam si najmä to, že môžem byť každý deň pri mori. Je to veľká výhoda oproti iným mestám. Aj teraz, keď je už chladnejšie si vychutnávam nádherný výhľad a čerstvý morský vzduch,“ povedala Bálintová.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK