Hruškovicou oslávili Patrioti dva v jednom. Víťazstvo v Komárne aj Bobovu dcérku

Publikované: 07.11.2019 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS Foto: Lukáš Droppan

MBK Rieker COM-therm Komárno vs. Patrioti Levice, Boris Bojanovský (15) (Foto: Lukáš Droppan)

Komárno odohralo posledné dva zápasy v sedemčlennej rotácii. Po úbytku energie a síl z toho boli prehry. V oboch prípadoch tím podal bojovné výkony a v skóre nebol dvojciferný rozdiel. Okrem víťazstva o 9 bodov, oslávili Levice aj to, že Boris Bojanovský sa stal oteckom.

Patrioti počas celého duelu ani na okamih neprehrávali. Prvý kôš strelil po peknom smeči Viktor Juríček. Jeho tím si vypracovali vedenie 8:0. Domáci zaznamenali prvé body až v štvrtej minúte, keď skóroval Miles Bowman.

V druhej časti mali zverenci Michala Madzina už trinásťbodový náskok. Komárno ho skresalo do polčasovej prestávky na štyri body. V zápase sa Leviciam priblížilo aj na jediný bod. Domáce družstvo odohralo duel v siedmich mužoch. Nastúpili Miloševič, Djordjevič, Halmeš, Pipíška, Bowman, Stojanov a nová akvizícia Austin Williams.

„Aj v sedemčlennej rotácii malo Komárno kvalitu. Vedeli sme, že to nebude jednoduché. Dávali sme si pozor, aby u nás nenastalo uspokojenie, že ich je len sedem a my automaticky vyhráme. Nastúpili sme úžasne. Prvý kôš sme dostali v štvrtej minúte. Komárnu sme umožnili dostať sa do zápasu útočnými doskokmi. Nakoniec rozhodli ťažké strely, ktoré sme dali v závere,“ vyjadril sa levický tréner Michal Madzin.

MBK Rieker COM-therm Komárno vs. Patrioti Levice, Milan Žiak (22) (Foto: Lukáš Droppan)

Komárno má početné zdravotné problémy. V zápase nenastúpili Bolek, Gabrijel, Marchyn, Stamenkovič ani Tomič. Enormnú, takmer 38-minútovú porciu odohral Nenad Miloševič.

Najlepší strelec zápasu, Američan Miles Bowman stelil 24 bodov a pridal 11 doskokov. Nová posila, 24-ročný americký pivot Austin Williams absolvoval s tímom jediný tréning. Rozpätie rúk má približne na úrovni 225 centimetrov.

Ťažko sa dá pripraviť na hráča ako Williams, ktorý v našej lige neodohral dovtedy žiadny zápas. Samozrejme, mali sme o ňom nejaké informácie. Extra príprava však na neho nebola. Výborný zápas zahral za Komárno Miles Bowman. Ukázal fyzickú silu a bodovo potiahol Komárno,“ ocenil Madzin výkony súperových hráčov.

„Komárno sa snažilo. Bolo však cítiť, že sú oslabení a v oklieštenej zostave. Williams, ktorý prišiel pred zápasom, ešte nebol tak zohratý s ich tímom. Ak budú v plnej sile, budú nepríjemní,“ doplnil 217-centimetrov vysoký pivot Boris Bojanovský.

MBK Rieker COM-therm Komárno vs. Patrioti Levice, Amin Hot (4) (Foto: Lukáš Droppan)

Športový riaditeľ a hráčsky líder Komárna Nenad Miloševič v televíznom prenose RTVS priznal, že klub sa po ďalších posilách už nebude obzerať. Komárnu to totiž nedovoľujú finančné možnosti.

Patrioti točili deväťčlennú rotáciu. V niektorých momentoch hry však pôsobili hráči unavene, hoci tempo zápasu nebolo extrémne.

Zásadná úloha patrila Čiernohorcovi Aminovi Hotovi. V dueli strelil 21 bodov. Premenil 5 zo 8 trojkových pokusov. V závere zápasu mu padli kľúčové dve trojkové strely.

Amin trafil vtedy, keď sme to najviac potrebovali. Mali sme dosť širokú rotáciu. Chalani sú zvyknutí ísť až na bomby. Mohli byť nejaké pasáže v zápase, kedy naša energia klesla. Myslím si však, že určite nemáme žiadny kondičný problém. Svedčí o tom výkon Hota, ktorý bol najvyťaženejším hráčom nášho tímu a rozhodol zápas,“ pripojil tridsaťtriročný Madzin, ktorý je najmladším trénerom v lige.

MBK Rieker COM-therm Komárno vs. Patrioti Levice, Austin Williams (6) vs. Boris Bojanovský (15) (Foto: Lukáš Droppan)

Špeciálny zápas odohral Boris Bojanovský. Do Komárna cestoval s levickým tímom ako čerstvý otecko.

V utorok sa nám narodila dcérka. Našťastie, všetko dopadlo dobre. Mamička aj bábo sú v poriadku. Mal som to trošku v hlave počas zápasu, ale vedel som sa sústrediť. Ak by sme nevyhrali, isto by nebola takáto dobrá nálada. Teraz ma už pustite z rozhovoru. Kúpil som hruškovicu, tak sa ponáhľam chlapcom naliať a oslávime to,“ zasmial sa Bojanovský, ktorý si v zápase pripísal 6 bodov a 7 doskokov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.