Young Angels oplácajú Šamorínu jarné sklamanie

Publikované: 02.11.2019 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Eva Filičková (14) (Foto: Jäzva)

Na jar vyfúkol Šamorín mladému tímu Košíc bronzovú medailu a v aktuálnej sezóne tak majú basketbalistky Young Angels vo vzájomných zápasoch proti tomuto súperovi o motiváciu postarané. Odplatu zatiaľ zvládajú a po triumfe 74:69 na Žitnom ostrove uspeli pod domácimi košmi presvedčivo 76:57.

„Ako športovci si musíme nájsť motiváciu vždy a tento mikrosúboj so Šamorínom je určite zaujímavý,“ priznal asistent trénera Young Angels Radko Dvorščák.

Jeho zverenky sa v sobotňajšom súboji rozbiehali pomalšie a prvú štvrtinu prehrali 16:17. Potom však zaradili vyšší rýchlostný stupeň a do šatne sa už vracali s trinásťbodovým náskokom.

„Vedeli sme, že nepôjde o jednoduchý zápas. Pristúpili sme k tomu maximálne zodpovedne a toto víťazstvo nás veľmi teší. Teší nás prístup dievčat a veľmi ustráchaný úvod sme napravili v druhej časti hry,“ hodnotil Dvorščák. „Potvrdilo sa, že ide o družstvá, ktoré hrajú vyrovnaný basketbal a preto nás teší, že to máme v tejto sezóne proti Šamorínu 2:0.

V štatisticky vyrovnanom zápase rozhodla lepšia streľba domáceho celku, ktorý si v priebehu tretej štvrtiny vypracoval až dvadsaťbodový náskok.

„S výsledkom sme spokojné, aj keď nás trochu mrzí slabší začiatok a výpadok v tretej štvrtine. Takéto zápasy však potrebujeme vyhrávať a som rada, že sa nám to podarilo,“ odfúkla si autorka desiatich bodov a ôsmich doskokov Eva Filičková. Spomínanú odvetu za jarnú sériu o bronz už podľa nej riešia „anjelky“ iba okrajovo. „Pred tým prvým zápasom to bolo v šatni cítiť a dievčatá na to mysleli. Teraz sa už o tom nehovorilo. Je to jednoducho nová sezóna, máme nové možnosti a určite chceme byť nad nimi.“

Ústup z vydobytých pozícií však nevonia pivotke Šamorína Soni Svetlíkovej.

Obhajoba bronzu je reálna, ale podstatné je, aby sme sa zlepšili v druhej časti sezóny. Tam sa bude lámať chlieb,“ podotkla Svetlíková, ktorá priznáva, že štart do sezóny veru ideálny nie je. „Zatiaľ to nevyzerá podľa našich predstáv. Určite sme nechceli odštartovať sezónu bilanciou 1–4 a máme na čom pracovať. Potrebujeme to zlepšiť v obrane i v útoku. V porovnaní s minulou sezónou hráme viac zápasov proti silným súperom a ak chceme byť úspešné, tak musíme pridať.“

V Angels aréne ukázali Šamorínčanky aj dobré momenty, no prehra o devätnásť bodov hovorí o tom, že ideálny výkon to veru nebol.

„Boli sme pripravené na vyrovnaný zápas a určite sme ho chceli vyhrať. V prvom polčase to vyzeralo zo začiatku dobre, ale potom sa to začalo lámať a domáce to dostali pod kontrolu. Rozhodli straty a hlavne v prvom polčase sme veľa faulovali,“ zamyslela sa Soňa Svetlíková, ktorá bola s 23 bodmi a 11 doskokmi najužitočnejšou hráčkou ŠBK v tomto zápase. „Takýto bodový výkon určite poteší, ale viac by ma tešilo víťazstvo.“

Výrazne väčšia šanca na víťazstvo sa Šamorínu črtá už v najbližšom kole, keď zverenky trénera Alberta Diosiho privítajú bratislavský Dubček. Košičanky čaká naopak náročný duel pod košmi majstrovského Ružomberka.

Môžeme tam iba prekvapiť a zároveň nabrať skúsenosti. Pomaly sa nám blíži ďalší turnaj EWBL a pomaly sa už pripravujeme aj na to,“ uzavrela E. Filičková.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.