VV SBA vymenoval trénerov mládežníckych reprezentácií

Publikované: 31.10.2019 Autor: TASR Foto: Michal Búza

Ivan Kurilla (Foto: Michal Búza)

Výkonný výbor Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) vymenoval na svojom zasadnutí hlavných trénerov mládežníckych reprezentácií Slovenská. Mužskú kategóriu „U20“ aj naďalej povedie z pozície hlavného trénera Ivan Kurilla. So slovenským výberom obsadil v lete na B-kategórii majstrovstiev Európy v portugalskom Matosinhose konečné 15. miesto.

K výmene na lavičke prišlo pri družstve do 18 rokov, novým koučom sa stal Marek Jurík, v súčasnosti tréner v ŠBK Junior Levice. Bez zmeny pokračuje tím do 16 rokov, hlavným trénerom zostáva aj naďalej Karol Wimmer. V ženskej časti prišlo tiež k výmenám. Zatiaľ neobsadené zostáva miesto trénera pri družstve do 20 rokov. V „U18“ sa posunula Zuzana Žirková na hlavný post, na tohtoročnom európskom šampionáte bola asistentkou trénera. Pri tíme do 16 rokov pokračuje aj naďalej Ivana Jalčová, na B-kategórii ME obsadila v tomto roku 10.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.