Ružomberok držal krok s Cmoki-Minsk len prvý polčas

Publikované: 31.10.2019 Autor: Basket.sk, TASR Foto: fiba.basketball

Tsmoki Minsk (BLR) vs. MBK Ružomberok, Miroslava Mištinová (13) (Foto: fiba.basketball)

Ružomberok si nepripísal víťazstvo v tohtoročnom Európskom pohári FIBA ani na tretí pokus. Zverenky trénera Juraja Suju podľahli v D-skupine aj bieloruskému tímu Cmoki-Minsk 53:64.

Po polčase bol pritom stav skóre 33:31 v prospech domácich basketbalistiek. O všetkom však rozhodla tretia štvrtina, v ktorej Ružomberčanky nastrieľali len päť bodov. Ďalší duel v EP FIBA odohrá slovenský majster v stredu 6. novembra o 17.00 h, v Koniarni privíta ruský Jenisej Krasnojarsk.

EP FIBA 19/20, D-skupina

Cmoki-Minsk – MBK Ružomberok 64:53 (33:31)
Najviac bodov – Minsk: Chidomová 22, Hasperová 16, Theriotová 10
zostava a body Ružomberku: Dudášová a Mištinová po 11, Jackovecová a Turudičová po 10, Williamsová 3 (Feketeová 6, Moravčíková 2, Havranová 0).
TH: 18/12 – 13/7, fauly: 16 – 17, trojky: 4 – 4, štvrtiny: 21:16, 12:15, 13:5, 18:17, rozhodovali: Somos (Gréc.), Barkauskas (Lit.), Jurčevič (Chor.)