Fantastický Rožánek zvalcoval Prievidzu: Chcem, aby bol zo mňa komplexný hráč

Publikované: 31.10.2019 Autor: Michal Bakaj Foto: fb bkzilina

BK Slávia Žilina vs. BC Prievidza, Róbert Rožánek (8) (Foto: fb bkzilina)

Šieste kolo SBL včera skompletizoval duel Žiliny s Prievidzou. Po parádnom ofenzívnom výkone triumfovali domáci a dosiahli štvrtý triumf v sezóne.

Duel mal jednoznačný priebeh. Žilinčania nasadili pekelné tempo, ktorému Prievidza od začiatku nestačila. Polčas vyhrali domáci 54:38, pred poslednou štvrtinou náskok ešte navýšili. Napokon z toho bol triumf Slávie 98:82.

Prievidzi k výhre nepomohol ani nový hráč Zlatko Jovanovič, ktorý včera pod Dubňom absolvoval debut v drese BC. V zostave Prievidze nahradil Trorana Browna. Američan pred vedením klubu zatajil záznam v trestnom registri, pre ktorý mu nemohlo byť udelené povolenie na pobyt v SR.

„Ťažko sa mi hodnotí zápas, keďže to bol môj prvý v novom klube. Žilina hrala veľmi dobrú defenzívnu hru. My sme netrafili niekoľko otvorených striel, z ktorých mal súper protiútoky. Gratulujem Žiline k víťazstvu a k výkonu,“ hodnotil Jovanovič pre ligový web.

BK Slávia Žilina vs. BC Prievidza, Róbert Rožánek (8) (Foto: fb bkzilina)

Výnimočný výkon Rožánka

Žilina mala od úvodu duel pevne v rukách a nohu z plynu dala dole až v poslednej štvrtine, v ktorej dovolila hosťom odvrátiť rodiaci sa debakel.

„Začali sme od začiatku tak, ako sme chceli. Hrali sme agresívne, s veľkou energiou. Vedeli sme, že Prievidza má kvalitný káder, do tímu dotiahla viaceré zahraničné hviezdy ligy z minulej sezóny. Dodržiavali sme pokyny, ktoré sme si povedali pred zápasom. Od druhej štvrtiny nám začalo neskutočne padať. Odštartoval to TJ Sapp, aj mne potom padli nejaké trojky. Chytili sa aj diváci a hrali sme v laufe. Posúvali sme si loptu, dopriali si navzájom a zápas sme si neskutočne užívali. Výhra nad silným tímom Prievidze nás veľmi teší,“ rozhovoril sa pre nás Róbert Rožánek.

Domáci rozohrávač, ktorý môže hrať aj na krídle, predviedol parádny výkon. Trafil sedem z desiatich trojok a celkovo Prievidzi nasúkal 30 bodov. Cítil pred zápasom, že včerajší večer bude patriť jemu?

Práve že nie, počas rozcvičky som mal pocit, že netrafím ani bazén. Ale keď v zápase padlá prvá a potom aj druhá trojka, tak som si začal viac veriť. Trochu som bol aj sám prekvapený z niektorých striel, že mi padli do koša. Ale som za to vďačný. Dostával som dobré prihrávky od spoluhráčov, takže vďaka patrí aj im,“ pokračoval 23-ročný basketbalista.

Z jeho strany to však včera neboli len body. Komplexný výkon skompletizoval ôsmimi doskokmi, šiestimi asistenciami a jednou získanou loptou. Index užitočnosti sa v jeho prípade vyšplhal na číslo 37, čo je skvelá vizitka.

„Takýto komplexný výkon som v extralige ešte nepredviedol. Bodov som už dal aj viac, ale bolo to proti Svitu, keď sme vysoko prehrali, čiže to k ničomu nebolo. Včera sme vyhrali a to bolo hlavné. Som vďačný za včerajšok, ale netreba to preceňovať, je začiatok sezóny, naďalej musím na sebe makať,“ vravel Rožánek.

Problémy s halou

To, že Rožánek patrí medzi najlepších snajperov v lige, je všeobecne známy fakt. Počas prípravného obdobia však zapracoval aj na ostatných aspektoch svojej hry a výsledky sú vidieť.

Tréner mi dal dôveru aj na pozícii prvého rozohrávača. Chcel som dokázať, že viem zahrať aj na tejto pozícii. Niektoré doskoky mi ´popadali´ do ruky, vysokí si to tam prehadzovali a ja som im uchmatol loptu. Čísla ma tešia, ale ako hovorím, netreba to preceňovať. V lete som na sebe popracoval a chcem v tom pokračovať naďalej,“ reagoval 190 cm vysoký hráč.

Žilina začala sezónu výborne, z piatich zápasov vyhrala štyri. Podobne kvalitný štart mala aj v minulom ročníku, ale s príchodom nového roka sa jej forma vytratila, prišli zranenia a tým pádom aj prehry a skorý koniec v play-off.

„Už som to spomenul – netreba to preceňovať a treba zostať nohami na zemi. V minulej sezóne sme tiež dobre začali, ale potom sa to zadrhlo. Musíme pokračovať v tvrdej práci v tréningu a udržať si takúto formu čo najdlhšie,“ zdôraznil hráč Slávie.

Duel medzi Žilinou a Prievidzou sa mal hrať pôvodne minulú sobotu, o dôvodoch a príčinách sme vás informovali už skôr. Naďalej platí, že podobne ako v iných slovenských mestách, aj pod Dubňom majú problém s nevyhovujúcou­ halou.

„V minulej sezóne sme trénovali v inej hale, ako sme hrávali súťažné zápasy. Polovicu tréningov sme odtrénovali úplne niekde inde, vieme o čom to je. Našťastie, teraz už trénujeme i hrávame v jednej hale. Ale v Žiline je hala veľký problém, viem to aj z iných klubov a iných športov. Hádam sa to čoskoro vyrieši,“ zaželal si Rožánek.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.