Levice po dráme zdolali rakúsky Gmunden 82:75

Publikované: 30.10.2019 Autor: TASR Foto: Lukáš Droppan

Martz Hill (1) a Viktor Juríček (13), Patrioti Levice (Foto: Lukáš Droppan)

Basketbalisti Levíc zvíťazili po dramatickom a vyrovnanom priebehu nad tímom Swans Gmunden 82:75 v stredajšom zápase B-skupiny Alpsko-jadranského pohára. „Žlto-zelení“ tak pripravili rakúskemu súperovi prvú prehru v súťaži a vylepšili si bilanciu na 3 víťazstvá a 1 prehru.

Domáci tím väčšinu duelu tesne viedol, po polčase bol stav 45:42. Lenže päť minút pred koncom sa do vedenia 70:68 dostali hostia. Levičania neznervózneli a záver zvládli lepšie. Najbližšie sa Patrioti predstavia v súťaži 19. novembra v Brne.

Alpe Adria Cup 2019/20

B-skupina

Patrioti Levice – Swans Gmunden (AUT) 82:75 (45:42)
Najviac bodov: Juríček 19, Kirves 14 (13 doskokov), Bachan a Hot po 13 – Friedrich 21, Güttl 14, Murati 9

ONLINE PRENOS + LIVE ŠTATISTIKY

Hlasy po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Boli sme trochu v náročnejšej predzápasovej situácii. Som veľmi rád, že sme sa zomkli a zabojovali aj za chýbajúcich chalanov. Vždy je čo zlepšiť, ale som rád, že sme sa zomkli a nie jednoduchý zápas zvládli do víťazného konca.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Myslím si, že je to pre nás dobré víťazstvo. Každý zápas je dôležitý, aj tieto v Alpsko-jadranskom pohári. Chceli sme im oplatiť prehru z predchádzajúceho stretnutia. Škoda, že sme na konci predošlého zápasu nedohrali, mohli sme si odnášať nižší bodový rozdiel. To je však jedno, výhra je výhra. Každým stretnutím sa snažíme zlepšovať. V tomto dueli nám chýbali dvaja vysokí hráči, bolo potrebné za nich zaskočiť. Myslím si, že každý, kto prišiel na ihrisku, tak si svoju robotu urobil. Máme stále čo zlepšovať, z chýb sa poučíme a na tom dobrom budeme stavať.“

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.