Miloševič: Proti Svitu to bol určite v závere duelu na mňa faul

Publikované: 30.10.2019 Autor: Basket.sk Foto: Karol Scholtz

MBK Rieker COM-therm Komárno vs. Iskra Svit, Nenad Miloševič (4) (Foto: Karol Scholtz)

Zápas Komárna so Svitom skončil kontroverziou, keď dostala trojica rozhodcov dodatočne trest. Arbitri mali chybovať na konci štvrtej štvrtiny, kde bol odpískaný úmysel na Nenada Miloševiča. Rozohrávač následnými trestnými hodmi poslal duel do predĺženia, v ktorom uspel klub z juhu Slovenska.

Rozhodcovia dostali trest za chybné rozhodnutie pri Miloševičovej ak­cii

„Za roky, čo pôsobím na Slovensku, vzniklo veľa dobrých aj zlých rozhodnutí. Aj sám som dostal kedysi trest. Neviem, či je to momentálne niečo voči nášmu klubu alebo voči mojej osobe. Prvýkrát sa potrebujem podobne vyjadriť. Kto má pozná, vie aký som charakter a názor druhých ma nezaujíma, ak si myslím, že mám pravdu. Rád by som vyjadril svoj názor na konkrétnu situáciu. Myslím si, že tam faul na mňa bol. Hráč mi rukou skrížil cestu, čo bolo vidieť aj na videu. To, že som spustil ruku dole, je normálna vec. Keď beháte, spustíte ruku. Zrazu teraz rozhodcovia dostanú trest a som v strede debaty. Chcel by som vedieť, prečo to tak je a práve teraz,“ začudoval sa Miloševič, ktorý dodal, že úmyselný faul odpískali preto, lebo lopta ešte nebola v hre.

„Teraz si nikto nespomenie, že v našom zápase v Lučenci pískali v prvom polčase fauly len nám. Nestrieľali sme ani jedinú šestku. V dueli so Svitom to bol určite faul a teraz sa to rieši. Chcel by som ochrániť klub a spoluhráčov od podobných vecí. Verím, že to nebude mať zlý vplyv na rozhodnutia v budúcnosti. Celá táto mediálna štvanica je smiešna. Netreba zabúdať, že som hráčom, ktorý pôsobí možno najdlhšie v lige zo súčasných basketbalistov. Mám nejaký kredit aj preto, že som si zahral za slovenskú reprezentáciu. Nie je to v poriadku hádzať na rozhodcov a mňa. Utekáme od reality a konkrétnych problémov. Nie je to dobrá reklama pre SBL. Nikto nerieši, že nemáme fungujúcu mládež a neprichádzajú nám mladí Slováci a tiež to, že práca trénerov je tridsať rokov zastaralá. Verím, že sa v ďalšom priebehu sezónu budeme venovať basketbalu a nie podobným veciam. Rád by som sa k podobným témam už nikdy nevyjadroval,“ pridal svoj pohľad Nenad Miloševič.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.