Prievidza našla rýchlo náhradu za Browna, prichádza Jovanovič

Publikované: 30.10.2019 Autor: pdbasket.com Foto: lanouvellerepublique.fr

Zlatko Jovanovič (5), Union Tours Basket Métropole (LNB Pro A, FRA) (Foto: lanouvellerepublique.fr)

Po tvrdej rane, ktorú nám spôsobil nútený odchod Trorana Browna z tímu, sme museli rýchlo reagovať na vzniknutú stratu.

Pár dní po nepríjemnom zistení sa nám už podarilo podpísať novú posilu. Vedenie BC Prievidza sa rozhodlo angažovať skúseného Zlatka Jovanoviča. 35-ročný rozohrávač minulú sezónu odohral v Bosne a Hercegovine, kde v drese OKK Sloboda Tuzla strávil na palubovke v priemere 30 minút, za ktorých si pripísal 14,6 bodu (42% úspešnosť za tri body, 90% úspešnosť z čiary trestných hodov), 1,9 doskoku a 5,3 asistencie.

181 cm vysoký rodák zo Srbka, ktorý ale počas svojej kariéry reprezentoval Bosnu a Hercegovinu, odkiaľ pochádza jeho mama, si už okrem dvoch spomínaných krajín zahral aj v Čiernej Hore, Rumunsku, Iráne či Francúzsku. Pozná sa pritom s viacerými hráčmi z nášho súčasného kádra.

Po tom, čo sa stalo s Brownom, sme museli urýchlene zareagovať. Náš manažér Marko Batina zistil, že Zlatko Jovanovič je k dispozícii a keďže som ho sledoval už od minulej sezóny, okamžite som súhlasil s jeho podpisom. Viem, že Zlatko je veľmi dobrý hráč, má bohaté skúsenosti a výborný charakter. A navyše sa z predošlých rokov pozná s Gačešom, Durmom aj Johnsonom, takže si myslím, že bude schopný veľmi rýchlo nabehnúť na náš systém," uviedol na adresu novej posily hlavný tréner BC Tihomir Bujan.

Jovanovič už nastúpi aj v dnešnom zápase, ktorý odohráme v Žiline.

 
BC Prievidza Autorské práva pdbasket.com a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu pdbasket.com a uvedených agentúr je výslovne zakázané.