Timeout: Najprv premrhať vedenie, potom vyhrať v predĺžení. Komárno dokázalo jedno aj druhé

Publikované: 28.10.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: Karol Scholtz

MBK Rieker COM-therm Komárno vs. Iskra Svit, Vladimír Djordjevič (5) (Foto: Karol Scholtz)

V sobotu boli na programe tri zápasy a všetky tri sa rozhodovali až v samom závere. Handlová prekvapila Inter, Lučenec zdolal Spišskú Novú Ves a v stretnutí Komárno – Svit nestačilo na určenie víťaza 40 minút.

A tak sa muselo predlžovať. No ešte predtým sa na palubovke udialo niekoľko vecí, ktoré stoja za zmienku. V prvom rade sa v Komárne potvrdilo, že basketbal je hra, v ktorej sú veľmi dôležité bodové šnúry. Tie môžu byť v konečnom dôsledku rozhodujúce. Ak sa pozrieme konkrétne na štvrtú štvrtinu, tak v nej sme mali možnosť sledovať dve významné šnúry.

O tú prvú sa zaslúžili domáci, ktorí po trojke Carra prehrávali 68:70. Vtedy však začali na hracej ploche úradovať Bowman s Djordjevičom a vďaka nim sa domáci tím dostal do vedenia. Ak k tomu prirátame dva trestné hody Pipíšku, tak potom Komárno otočilo v priebehu krátkej chvíle zo 68:70 na 77:70. Svoj náskok si ešte zveľadilo a po získanej lopte a koši Raya vyhrávalo 81:72.

Keďže do konca už nezostávalo veľa času, o všetkom sa zdalo byť rozhodnuté. Lenže Svit kontroval svojou šnúrou, ktorou sa mu podarilo zo 72:81 otočiť na 82:81, keď kľúčový pokus spoza trojkového oblúka premenil Johnson. V tej chvíli boli hostia ozaj veľmi blízko k víťazstvu, ale v úplnom závere prišiel faul, ktorý si doslova vypýtal Miloševič. Či bol, alebo nebol, to teraz nebudeme skúmať. Podstatné je to, čo prišlo po ňom.

Hostia zo Svitu boli predtým na pozitívnej vlne a smerovali k výhre v riadnom hracom čase, lenže tento moment sa pre nich napokon stal negatívnym míľnikom. Ak by aj v nadstavenom čase hrali rovnako ako v štvrtej štvrtine, Komárno by to malo výrazne ťažšie. Netradičný záver sa však odrazil na výkone oboch tímov, ktoré boli v predĺžení až príliš opatrné. Tento ich prístup mal za následok veľmi nízke skóre, keďže počas piatich minút padlo iba jedenásť bodov.

Väčšinu z nich, exaktne sedem, ich strelili domáci, ktorých počas celého stretnutia výborne tiahol Djordjevič. Obdivuhodné je na jeho výkone to, že s mužstvom absolvoval pred zápasom iba jeden tréning. Napriek tomu si v sobotňajšom stretnutí pripísal na konto úctyhodných 21 bodov, 9 doskokov a 3 asistencie, pričom na hracej ploche strávil necelých 31 minút. Keď pôsobil v Košiciach, okrem solídnej ofenzívy sa pravidelne prezentoval kvalitnou defenzívou. Ak nadviaže na svoje výkony, pre Komárno môže byť veľkou posilou.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.