Nový obor Interu pôsobil v ôsmich krajinách. Pre Bubala je prioritou pohárová Európa

Publikované: 26.10.2019 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS Foto: Vladimír Dorňák

Inter Bratislava vs. Pécs-VSK Veolia (HUN), Domagoj Bubalo (7) (Foto: Vladimír Dorňák)

Pôsobil v kluboch vo viacerých krajinách, od minulého týždňa pridal medzi kariérne zastávky i SBL. Chorvát Domagoj Bubalo posilnil Inter Bratislava po tom, čo pre zranenia vypadli na dlhšiu dobu podkošoví hráči Michal Čekovský a Michael Fusek.

Dvadsaťosemročný pivot nastúpil premiérovo za žltočiernych v Prievidzi. V zápase, ktorý obletel celú krajinu. Fanúšik Prievidze inzultoval rozhodcu a duel sa nedohral.

Bubalo: Inter sa po rokoch porovnáva s európskymi klub­mi

Tréner Aramis Naglič mu dal dôveru aj v domácom zápase Európskeho pohára FIBA proti maďarskému Pécsu. Inter zvíťazil o jediný bod. Bubalo odohral 11 minút.

„Na začiatku sme si vypracovali náskok. Postupne sme však neskórovali aj z vyložených pozícii. Súper sa vrátil do zápasu, ale my sme neustále bojovali. Držali sme si mentálne nastavenie, preto sme dokázali vyhrať,“ povedal na úvod.

Pripísal si 4 body a rovnaký počet asistencií. Pridal aj jeden doskok a zisk lopty. S vedením klubu sa dohodol na trojmesačnej zmluve. Ak budú obe strany spokojné, v hre je možnosť opcie.

„Po konci na Taiwane, sme s agentom hľadali tím, ktorý by mi pasoval. Nechcel som ostať dlho bez klubovej príslušnosti, pretože by som sa dostal z formy. Inter je najlepší klub na Slovensku. Po rokoch hrá v Európe, kde sa porovnáva s inými klubmi,“ uviedol 212-centimetrov vysoký hráč.

Inter Bratislava vs. Pécs-VSK Veolia (HUN), tím domácich (Foto: Vladimír Dorňák)

Taiwan spoznal aj bez toho, aby odohral zápas

„Na Slovensku som poznal niektorých ľudí z basketbalového prostredia. Napríklad trénera Prievidze Tihomira Bujana alebo Sašu Jankoviča z Handlovej. O krajine, lige i Interi hovoril len pozitívne veci,“ doplnil.

Bubalo sa narodil v bosnianskom meste Mostar, ktoré leží v moslimsko-chorvátskej časti štátu. Pri mene mu svieti chorvátska národnosť. S mládežníckou reprezentáciou Chorvátska do 19 rokov vybojoval v roku 2009 bronz na majstrovstvách sve­ta.

Skúsený center si zahral viaceré pohárové súťaže v Európe. Naposledy bol na Taiwane. Za tím Formosa Dreamers neodohral žiadny zápas.

„Strávil som tam asi dva mesiace. Bolo to v období, kedy sa nehrala liga. Na Taiwane som bol v tíme, ktorý hrá súťaž ABL (pozn.: Ázijská basketbalová liga). Sú v nej kluby z východnej Ázie. Hrajú tam zaujímaví a dobrí hráči zo zahraničia. Niektorí majú skúsenosti z NBA a európskych veľkoklubov. V minulej sezóne hral v jednom z tímov napríklad Američan O. J. Mayo, kedysi hral za Dallas či Milwaukee,“ priblížil.

Bohaté skúsenosti z viacerých krajín

Chorvátsky dlháň pôsobil už v trinástich kluboch. Pred príchodom na Slovensko si vyskúšal súťaže v ôsmich krajinách: v Bosne a Hercegovine, v Chorvátsku, Estónsku, Gruzínsku, Nemecku, Grécku, v Litve. Maličkú skúsenosť získal aj na spomínanom Taiwane.

„V Gruzínsku som hral za najlepší tím Dinamo Tbilisi. Sezónu predtým hral tento klub v Európskom pohári FIBA. Najlepšie výkony som predvádzal v Gruzínsku a Estónsku. Najväčšia kvalita basketbalu bola na Litve. Najlepší život zase v Grécku,“ zhodnotil.

Inter Bratislava (Foto: Vladimír Dorňák)

Tréner Naglič je pohodový chlapík, Ihring herne zaujímavý

Hoci vystriedal množstvo klubových zastávok, nepovažuje to za mínus.

„Vždy hľadám najlepšiu kariérnu voľbu. Nezáleží na tom, koľko klubov som vymenil. Ak niekde hrám dobre, je logické, že sa chcem potom posunúť do lepšieho,“ prezradil.

Bubalo sa opísal ako solídny podkošový hráč, ktorý má slušnú strelu z vonku. Za výhodu považuje svoju výšku.

„Chcem byť platným hráčom a pomáhať tímu. V Interi je tréner z Chorvátska, ktorý na mňa v prvých dňoch zapôsobil ako pohodový chlapík. Na hráčov nevyvíja extrémny tlak, pretože všetci presne vedia, čo sa od nich očakáva. Som v klube len pár dní, no svojou hrou ma zaujal napríklad Mário Ihring. Pre každého člena tímu je dôležité, aby sme hrali v Európe dobré zápasy. Aby sme dosiahli čo najviac víťazstiev. Pokúsime sa postúpiť zo skupiny,“ vyhlásil.

Filmový nadšenec si pozrie aj zostrihy, ale nie z NBA

Počas doterajšej kariéry si 34-krát pripísal double-double. Streleckým maximom je 30 bodov za grécky Iraklis Solún v zápase proti Karditsasu v októbri 2017. Vysoký Chorvát sa v Bratislave udomácňuje. Onedlho plánuje spoznať mesto.

„Som tu len pár dní. Zatiaľ poznám okolie haly a bydliska. Určite sa čoskoro poobzerám po zaujímavých miestach v centre,“ prezradil.

Vo voľnom čase najradšej sleduje filmy, seriály a rôzne televízne šou.

„Medzi moje obľúbené seriály patrí Breaking Bad (pozn.: na Slovenku i Česku pod názvom Perníkový tatko). Rád si pozriem i basketbalové zostrihy. NBA príliš nesledujem. Preferujem zápasy Euroligy a highlihty z Chorvátska a niekedy z Bosny,“ uzavrel.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK