Za nemanželský sex ho vyhodili z tímu. Barcelona zostáva nezdolaná aj vďaka letnej posile

Publikované: 25.10.2019 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Crvena Zvezda mts Belehrad (SRB) vs. FC Barcelona (ESP), Brandon Davies (0) (Foto: euroleague.net)

Barcelone vo včerajšom zápase na pôde Crvenej zvezdy chýbali zranení Thomas Heurtel, Kevin Pangos, Malcolm Delaney a Pau Ribas, ale katalánsky tím dokázal zvíťaziť i napriek absencii týchto štyroch rozohrávačov. Zverenci kouča Svetislava Pešiča vyhrali v Belehrade 73:65.

No a to znamená, že Barcelona zostáva v Eurolige aj po štvrtom kole nezdolaná, hoci tri zápasy odohrala vonku. Okrem Crvenej zvezdy zvíťazila aj nad Anadolu Efes a Zenitom Petrohrad, doma triumfovala nad Albou Berlín. V Belehrade začali lepšie domáci, ktorí vyhrali prvý polčas, ale po prestávke pridali hráči FC Barcelona plyn a tretiu štvrtinu vyhrali o jedenásť bodov. Tento úsek hry napokon rozhodol, že víťazom sa stane tím trénera Pešiča.

Som úplne vyčerpaný, no som rád, že sa nám podarilo vyhrať, pretože tento zápas bol pre nás veľmi dôležitý. Chcem sa poďakovať Zvezde za skvelý zápas a úžasnú atmosféru tu v Belehrade. Súper odohral výborný duel, ale my sme pracovali dobre v obrane aj v útoku. Taktiež treba zobrať do úvahy fakt, že máme niekoľko zranených hráčov a hráme prakticky bez rozohrávačov,“ povedal Nikola Mirotič, ktorý bol s 21 bodmi najlepší strelec zápasu. Zvezda to často skúšala spoza trojkového oblúka, ale premenila len 6 z 22 pokusov. „Chcel by som upriamiť pozornosť na Higginsa, ktorý je jeden z najlepších hráčov v Eurolige. V zápase sa vyfauloval, pretože hral výbornú a agresívnu obranu. Takto totiž hrá tím, ktorý sa snaží dosiahnuť najvyššie ciele,“ vyjadril sa Andrija Gavrilovič, ktorý na lavičke srbského tímu nahradil odvolaného Milana Tomiča.

V druhom polčase sme hrali omnoho lepšie. Pokúsili sme sa vybehnúť na súpera a byť agresívni v obrane. Hrali sme proti dobrému tímu, ktorý bojoval počas celého zápasu. Hráči Zvezdy sa bili o každú loptu, o každý doskok. Cez prestávku sme si niektoré veci ujasnili, a preto sa nám potom začalo viac dariť. Máme bilanciu 4–0, ale rozhodne nie sme spokojní a musíme aj naďalej pracovať, aby sme sa zlepšovali,“ skonštatoval po zápase Brandon Davies, ktorý nazbieral najvyšší Index rating 24. Američan nastrieľal 14 bodov a k nim pridal aj 6 doskokov, 3 asistencie, 3 bloky a 2 získané lopty.

Do Barcelony prišiel tento americký podkošový basketbalista v lete po dvoch sezónach strávených v Žalgirise Kaunas. Výborne sa mu darilo najmä v tej minulej, keď sa dostal do ideálnej päťky v Eurolige. Brandon Davies je mormón, čiže patrí do náboženskej spoločnosti, ktorá sa nazýva Cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní. Preto hrával basketbal na Brigham Young University, ktorá je majetkom spomínanej cirkvi. V roku 2011 sa ako druhák dostal do pozornosti amerických médií, keď ho vedenie univerzity dočasne vylúčilo z tímu preto, lebo porušil etický kódex školy. So svojou priateľkou mal totiž predmanželský sex. No a ten je na Brigham Young University zakázaný, rovnako ako káva alebo čaj.

12 Dallas Mavericks 6/4 60,00%
13 Minnesota Timberwolves 6/4 60,00%