Slamová počúvala Bálintovú a zažiarila v Eurolige na netradičnom poste

Publikované: 24.10.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: fiba.basketball

ARKA Gdyňa (POL) vs. Basket Lattes Montpellier Association (FRA), Angelika Slamová (3) (Foto: fiba.basketball)

Slovenské duo Barbora Bálintová – Angelika Slamová pomohlo poľskej Gdyni prejsť úspešnou kvalifikáciou do prestížnej Euroligy. V nej odohral tím druhý zápas v skupinovej fáze.

Proti Montpellieru chýbala prvá rozohrávačka Bálintová, ktorá si zranila koleno. „Narazila som si kosť, našťastie mám väzy v pohode, ale chcelo to dvojtýždňovú pauzu. Mala by som byť čo chvíľa späť na palubovke,“ povedala nám sympatická reprezentantka.

Tú musela na strede zastúpiť kamarátka Slamová, pritom jej pozícia je viac na kraji a rozohrávačku naposledy hrávala pred rokmi.

Priznám sa, bola som trošku v strese, ale po prvej štvrtine som si povedala, že je to len basketbal, hrám ho x rokov a zbytočne sa nebudem nervovať. Robila som aj chyby, ale celkovo som zvládla duel celkom dobre,“ hovorila dvadsaťpäťročná rodáčka z Dunajskej Stredy.

Barbora Bálintová (41) a Angelika Slamová (3), ARKA Gdyňa (POL) (Foto: archív AS)

Príliš skromná

Tá sa ohodnotila príliš skromne. Bola líderka poľského klubu na palubovke. Dala 9 bodov, pripísala si 6 doskokov a skvelých desať asistencií, čo nie je v ženskom basketbale tak časté číslo. „V prvom rade to bolo o tíme, bez spoluhráčok by som nemala desať asistencií. Pomohli mi dobrými clonami a spacingom. Za asistencie ďakujem aj im.“

Slamová počúvala rady na strede skúsenejšej Bálintovej. „Barča mi radila aj pred aj počas zápasu a povzbudzovala ma celý čas,“ usmiala sa.

Niekdajšiu hráčku Šamorína mrzelo, že jej výborný výkon nepomohol k výhre. Gdyna prehrala s Montpellierom tesne 73:77.

„V podobne vyrovnaných zápasoch sa počíta každá chybička. Ťažko povedať, čo bolo príčinou prehry. Vedeli sme, ktoré sú ich kľúčové hráčky. Snažili sme sa ich ubrániť. Mali sme ich dobre naskautované, ale aj ony boli dôkladne pripravené na nás. Bol to tesný zápas, viedli sme aj o deväť bodov. Možno nám na konci chýbala širšia lavička. Predsa len Barča nemohla nastúpiť, mali sme užšiu rotáciu na perimetri. Určite nám chýbali jej skúsenosti a kvalita,“ vrátila sa k príčinám tesného neúspechu slovenská reprezentantka.

Famila Schio (ITA) vs. ARKA Gdyňa (POL), Angelika Slamová (3) (Foto: fiba.basketball)

Ukázala, že môže hrať aj na strede

Slamová na rozohrávke zaujala. Ukázala trénerom, že by mohli variant s ňou na strede využiť viac. „Viem si predstaviť, že by som hrala jednotku častejšie, ale ešte mi chýbajú skúsenosti. Nehrávala som na tejto pozícii posledné roky, chýba mi trošku aj sebavedomie, ale každým zápasom sa cítim lepšie. Je to odlišné, keďže mám častejšie loptu a tým väčšiu zodpovednosť. Musím viac rozmýšľať, ale páči sa mi to.“

Gdyňa zatiaľ prehrala v Eurolige oba zápasy. „Už to, že hráme najlepšiu ligu na kontinente, je veľká vec. Nemáme určité ciele. Ideme postupne po zápasoch, ale chceme ukázať, že tiež máme kvalitu. Máme celkom hrateľnú skupinu. Samozrejme sú tam kluby, ktoré môžeme len potrápiť, ale aj také, ktoré môžeme zdolať,“ uzavrela Angelika Slamová, ktorá hrala výborne už v úvodnom dueli v skupine. V ňom prehrala Gdyňa tesne 47:51 na palubovke talianskeho Schia. Slovenská basketbalistka bola so 17 bodmi najlepšou strelkyňou stretnutia.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK