Čajka Hašková varuje pred agresívnou ružomberskou obranou, teší sa na atmosféru v Koniarni

Publikované: 25.10.2019 Autor: Karolína Vrabcová Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Alexandra Hašková (8) (Foto: Laco Duračka)

Pred sobotným šlágrom piateho kole ženskej extraligy sú na tom hlavní aktéri Ružomberok a Piešťany rovnako. Oba tímy neuspeli v európskych súťažiach. Ruža v Európskom pohári FIBA prehrala doma s tureckým Hatay BB 65:85, Čajky zas podľahli na vlastnej palubovke v 2. kole Stredoeurópskej ligy CEWL českému Chomutovu 60:69. Aj s ohľadom na tento fakt bude zajtrajší duel dvoch najväčších favoritov na titul veľmi zaujímavý.

Budeme sa musieť snažiť jedna druhej v každej situácii pomôcť, podporovať sa a snažiť sa podať, čo najlepší výkon,“ zaznelo z úst Čajky Alexandry Haškovej na našu otázku, čo bude musieť so spoluhráčkami urobiť, aby Ružomberok zdolali. V uplynulej sezóne sa im to podarilo len raz, keď v nadstavbovej časti triumfovali v domácej Diplomat aréne 69:59. Proti Ruži však odohrali sedem duelov, vrátane troch zápasov vo finále play-off.

V novej sezóne môže byť všetko inak. Veľa môže napovedať už prvý vzájomný duel. Obe družstvá si uvedomujú, že odborníci ich pasujú za favoritov na ligový triumf. „Pochopiteľne. Piešťany sú každý rok ašpirantom na titul a ja by som bola len rada, keby sa nám to tento rok podarilo,“ dúfa Hašková.

Piešťanské Čajky vs. BKM Junior UKF Nitra, Alexandra Hašková (8) (Foto: Laco Duračka)

Nezabudnuteľná atmosféra v Koniarni

Oba kluby sa pozorne sledujú a analyzujú. Niečo o súperovi nám prezradila Hašková. „Najťažšie bude vysporiadať sa s agresívnou ružomberskou obranou,“ konštatuje 22-ročná rodáčka z Bratislavy. Istú rolu v súboji môže zohrať aj domáce prostredie. Hrať sa bude v ružomberskej Koniarni. „Keď si spomeniem na minuloročné finále, tak prostredie bude hrať veľmi veľkú úlohu. Plná Koniareň mala nezabudnuteľnú atmosféru.

Koniareň je však nedobytná pevnosť. V minulej sezóne v nej Ružomberčanky nenašli premožiteľa. A to platilo ako pre extraligu, tak aj pre Európsky pohár FIBA. V druhom prípade však bolo čaro tejto haly zlomené v stredu. Dokážu Čajky nájsť podobný recept na úspech ako turecký Hatay BB? „Mimo domácej palubovky sa hrá vždy ťažko,“ poznamenala na margo tejto témy Hašková.

Napriek tomu, že šláger medzi Ružomberkom a Piešťanmi má vždy veľký náboj, medzi tímami nie je žiadne vzájomné burcovanie. „V Ružomberku mám kamarátky. Najmä rovesníčky Radku Stašovú a Mimu Mištinovú. Od tejto sezóny sa tam mám možnosť stretnúť aj s Miškou Fekete,“ prezradila ďalej štvrtá najproduktívnejšia Čajka. Nad Stašovej účasť v zápase však visí veľký otáznik, keďže nedohrala stredajší súboj proti Hatayu.

Piešťanské Čajky vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Alexandra Hašková (8) (Foto: Laco Duračka)

Úvod sezóny poznačený zraneniami

Zverenky trénera Richarda Kucsu majú v tejto sezóne v extralige tri víťazstvá. „Ak by nás netrápilo toľko zranení, povedala by som, že vstup do ročníka bol veľmi pozitívny, pretože do každej súťaže, ktorú hráme, sme vstúpili víťazstvom,“ zhodnotila Hašková. V Piešťanoch môžu diváci chodiť na EWBL, CEWL a extraligu. „Veľkým plusom je, že máme možnosť sa stretnúť s kvalitnými zahraničnými družstvami a zmerať si tak sily na medzinárodnej úrovni, čo nám môže potom pomôcť aj v domácej súťaži. Samozrejme je toho veľa z fyzickej stránky, čo sa odzrkadlilo aj na spomínaných zraneniach.

Extraligová bilancia Piešťan však mohla byť lepšia než len tri víťazstvá. Mohli byť štyri. To by však Čajky nemohli v druhom kole prekvapujúco zaváhať doma s Banskou Bystricou 69:72. „Občas som už nechápala, ako im môže padnúť takmer každá strela. V ten deň mali neskutočnú streleckú formu a ukázali veľkú bojovnosť,“ spomína si Hašková. Nuž a čo si Piešťanky z tohto súboja odniesli? „Ukážku toho, ako môže tímový duch a bojovnosť dohnať človeka k víťazstvu.“ V sobotu ich budú Čajky v Ružomberku potrebovať. Zápas začína o 18.45.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia