Patrioti zabudli na zlý štart a vezú sa na víťaznej vlne. Stále je čo zlepšovať, prízvukuje Madzin

Publikované: 24.10.2019 Autor: Michal Bakaj Foto: fb basketbal.snv

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. Patrioti Levice, Eric Nottage (17) vs. Martin Bachan (2) (Foto: fb basketball.snv)

Levickým basketbalistom chvíľu trvalo, kým sa prispôsobili zmene trénera. Tea Hojča nahradil Michal Madzin, pod vedením ktorého Patrioti skraja novej sezóny prehrali prvé dve stretnutia. Prehry sú však minulosť a mužstvo z Tekova sa opäť vezie na víťaznej vlne.

Po Handlovej a Žiline si Levice včera poradili aj so Spišskou Novou Vsou. Hoci výkon nebol ideálny – Patrioti v priebehu zápasu stratili dvojciferné vedenie – napokon z toho bola povinná výhra a ďalšie dva body.

Domáci sa snažili, bojovali, ale na viac ako bod im to nestačilo. Stále tak platí, že Spišiaci sú v novej sezóne bez výhry.

"Na zápas sme sa poctivo pripravovali a v podstate nás Levice ničím výnimočným neprekvapili. Chlapci bojovali, to im uprieť nemožno, no chýba nám skúsenosť. Presne taká, akú ukázal Žiak za stavu 53:53, kedy hlavne jeho zásluhou nám hostia definitívne odskočili. Neviem ako nahradiť tieto skúsenosti, budeme na tréningoch drieť, budeme poctivo sledovať videá, ono sa to musí zlomiť. Čas je však neúprosný, my to nutne potrebujeme zlomiť,“ hodnotil duel pre ligový web kouč SNV Erich Korfanta, ktorého doplnil krídelník Filip Rákai.

"Rozhodla posledná štvrtina a to, že sme nedokázali zastaviť ich druhé pokusy, respektíve to, že sme ich vôbec k ním pustili. Neubránili sme Kirvesa, hoci nás tréner už v polčase na jeho vniky upozorňoval, hral veľký zápas. Je veľkou škodou, že sme po piatich kolách stále bez výhry, v kabíne však neklesáme na duchu, musíme bojovať a výhry prídu.“

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vs. Patrioti Levice, Evan Maxwell (13) vs. Boris Bojanovský (15) (Foto: fb basketball.snv)

Tri výhry za sebou

Patrioti pomaly, ale isto zlepšujú herný prejav a spoločnú súhru. Mladé mužstvo, ktorého väčšinu tvoria slovenskí hráči, sa však nevyhne výpadkom v koncentrácii. Inak tomu nebolo ani včera na Spiši.

"Bol to špecifický zápas a som rád, že sme ho dokázali zvládnuť. Chalanov musím pochváliť za bojovnosť, ako aj za obranu, čo ma teší, ale na druhej strane, komplikovanými riešeniami sme stratili dvojciferný náskok, čím sme vrátili domácich do zápasu a napokon sa to ťahalo až takmer do konca,“ vravel Madzin.

Niečo podobné sa Levičanom prihodilo aj v predchádzajúcom súboji so Žilinou. Nezachytili úvod a rýchlo prehrávali. Zásluhou perfektnej druhej štvrtine však duel otočili a dosiahli prvú domácu výhru.

„Tento výsledok sme potrebovali. Domáca výhra má veľkú cenu, najmä tá prvá v sezóne. Veľmi ma potešila tímovosť, vďaka ktorej sme dotiahli manko a napokon zápas otočili,“ vrátil sa k sobotňajšiemu duelu levický kouč.

Madzin, ktorý prišiel do Levíc po niekoľkoročnom pôsobení vo Svite, si pochvaľuje čoraz lepšiu zohratosť mužstva.

Každým ďalším zápasom máme dlhšie úseky, v ktorých sa približuje tomu, ako chceme na palubovke vyzerať. Na druhej strane, hráme aj Alpsko-jadranský pohár a máme toho dosť veľa. Možno by nám pomohol týždeň, počas ktorého by sme len trénovali. Avšak takto to máme vylosované a nesťažujeme sa,“ pokračuje.

Chémia sa buduje aj v autobuse

Madzin je maximalista a od svojich zverencov požaduje, aby vo svojom snažení nepoľavovali. Sám si uvedomuje, že stále je čo zlepšovať.

Vecí, ktoré môžeme a musíme zlepšiť, je stále dosť. Dôležité je, že vieme, na čom potrebujeme robiť. Nielen z basketbalového pohľadu, ale aj z toho mentálneho potrebujeme získať viac sebavedomia. Chceme mať líderské pozície obsadené slovenskými hráčmi tak, aby ich chalani uchopili so sebavedomím,“ zdôrazňuje.

Ani jeho nepotešil incident z Prievidze, kde fanúšik inzultoval rozhodcu a duel s Interom sa z toho dôvodu nedohral.

Je to škoda. Je mi ľúto, že sa zase rieši niečo negatívne namiesto toho, aby sme sa sústredili na pozitívne veci,“ myslí si.

Levice aj tento hrajú Alpsko-jadranský pohár, v sobotu privítajú doma slovinský tím Hopsi Polzela.

Pôsobenie v pohárovej Európe beriem veľmi pozitívne. Okrem skúseností s medzinárodnými súpermi sa počas dlhých ciest buduje a utužuje tímová chémia. Čo sa týka výsledkov platí to, že čím viac zápasov odohráme, tým bude náš herný prejav lepší,“ vraví Madzin.

Prostredie v Leviciach si zatiaľ nevie vynachváliť.

„Patrioti sú vysoko profesionálny klub. Všetko funguje na stodesať percent. Podmienky pre mňa i hráčov sú na vynikajúcej úrovni. Nikto z nášho tímu sa nemôže na nič sťažovať, o všetko je postarané. Môžeme tak venovať len basketbalu,“ dodal Madzin.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.