VIDEO: Dončič mal na úvod sezóny potýčku, ale hlavne „nakopal“ súperom zadok

Publikované: 24.10.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: SITA/AP

DAL Mavericks vs. WSH Wizards, Luka Dončič (77) (Foto: SITA/AP)

Európski fanúšikovia vkladajú veľké nádeje nielen do obhajcu ocenenia MVP pre najužitočnejšieho hráča NBA Giannisa Antetokounmpa v Milwaukee, ale aj do spojenia Luka Dončič – Kristaps Porzingis v Dallase.

Texaské duo zvládlo otvárací zápas sezóny skvele. Mavericks vyhrali nad Washingtonom 108:100, keď svoj tím ťahal k výhre slovinsko-lotyšský tandem. Pivot Dallasu, ktorý sa vracia po vážnom zranení kolena, nastrieľal 23 bodov a Dončič predviedol naplno, že vo svojej druhej sezóne NBA sa už chce definitívne zaradiť medzi najväčšie hviezdy sveta. K 34 bodom pridal deväť doskokov, tri asistencie, dva zisky, keď mal skvelú streľbu 19/12, pričom premenil štyri z deviatich trojbodových pokusov.

Frustrácia hráčov Wizards bola očividná, keď to skončilo vylúčením ich najväčšej hviezdy Bradleyho Beala, ktorá útočila po Dončičovi. „Luka to začal prvý, len som reagoval na jeho atak. Určite sme sa však nebili, bolo to súčasťou hry. Nakopával nám zadok, tak som musel niečo spraviť,“ vravel Beal, ktorý nedávno predĺžil kontrakt s Washingtonom. V zápase nastrieľal 19 bodov, pridal deväť asistencií a šesť doskokov.

Dončič nemal so súperom po zápase problém. „Bolo to skvelé, o tomto je basketbal. Na palubovke nemáte priateľov. Za to ho rešpektujem. Všetci hovoria, že Bradley je len hráčom na krásu, ale ukázal, že je aj výborným obrancom a záleží mu na výsledku. Cením si to,“ uviedol Slovinec.

Po zápase už vychladol aj Beal. „Dončič má pred sebou skvelú budúcnosť. Je veľmi vyspelý na svoj vek. Profesionálom je od desiatich rokov, čo je cítiť,“ vravel Beal.

„Luka hral skvele. Ukázal, že má formu už v úvode ročníka. Bude sa len zlepšovať,“ pochválil spoluhráča Porzingis.

Už po úvodnom súboji pochválil dvojicu Paul Pierce, ktorý momentálne robí analytika pre ESPN. „Myslím si, že Luka a Kristaps posunú Dallas do play-off. Podľa mňa si zahrajú v All-Star a budú jednou z najlepších dvojíc v celej NBA. Som rád, že už na úvod Porzingis vyzeral, že je späť po zranení kolena,“ povedala legenda Bostonu Celtics.

K Dončičovi pridal poklonu aj náročný tréner Dallasu Rick Carlisle. „Luka má stále len dvadsať rokov, ale jeho vyspelosť a basketbalové IQ sú skvelé. Má hlad po víťazstvách, čo je v podobnom veku vzácne a neobvyklé," vravel uznávaný kouč.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK