Prvú ligu mužov na západe vedie po prvom kole Žiar nad Hronom a na východe po troch kolách neporazené Košice

Publikované: 08.10.2019 Autor: Basket.sk Foto: fb kbkosice

Adam Monček (10), KB Slávia TU Košice (Foto: fb kbkosice)

1.liga muži, skupina Západ

6.10.2019 – 1.kolo

ŠBK Junior-Patrioti Levice – MŠK Iskra Petržalka 76:81 (29:46)
Najviac bodov: Adámik 22, Danielič 20 – Ciho 25, Hanák 10

IMC Slovakia Považská Bystrica – BKM SPU Nitra 75:67 (34:35)
Najviac bodov: Kubala 16, Zachar 13 – Mäsiar 19, Huljak a Pasovský po 12

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ŠKP Štart Bratislava 71:53 (32:22)
Najviac bodov: Mokráň 20, Obert 19 – Hanusek 18, Odnoga 10

Priebežná tabuľka skupiny Západ po 1.kole:

Por.

Družstvo

Poč. záp.

Víťazstvá

Prehry

Dal

Dostal

Body

1

MŠK BK Žiar nad Hronom

1

1

0

71

53

2

2

IMC Slovakia Považská Bystrica

1

1

0

75

67

2

3

MŠK Iskra Petržalka

1

1

0

81

76

2

4

ŠBK Junior-Patrioti Levice

1

0

1

76

81

1

5

BKM SPU Nitra

1

0

1

67

75

1

6

BK ŠKP Štart Bratislava

1

0

1

53

71

1


1.liga muži, skupina Východ

6.10.2019 – 3.kolo

BK Slávia Žilina B – PU Prešov Iskra Svit B 130:58 (78:33)
Najviac bodov: Ďuriš 31, Turza 24 – Ščavnický 16, Dratva 15

BK Slovenský orol Levoča – BK Dolný Kubín 72:64 (35:31)
Najviac bodov: A. Petrovič 20, Kamenický 11 – Dubovský 20, Uhričík 11

Academic ŽU Žilina – voľno

KB Slávia TU Košice – ŠKP BBC Banská Bystrica 72:62 (37:29)
Najviac bodov: Monček 28, Járay 16 – Vojtek 24, Minárik 10

Priebežná tabuľka skupiny Východ po 3.kole:

Por.

Družstvo

Poč. záp.

Víťazstvá

Prehry

Dal

Dostal

Body

1

KB Slávia TU Košice

3

3

0

269

235

6

2

ŠKP BBC Banská Bystrica

3

2

1

247

212

5

3

BK Slávia Žilina B

2

2

0

205

121

4

4

BK Dolný Kubín

3

1

2

227

209

4

5

BK Slovenský Orol Levoča

2

1

1

135

148

3

6

PU Prešov Iskra Svit B

3

0

3

217

330

3

7

Academic ŽU Žilina

2

0

2

153

198

2


10 NAJ – BODY / ZÁPAS
1. Rožánek Richard, Academic ŽU Žilina – 31.0
2. Bizub Martin, PU Prešov Iskra Svit B – 25.0
3. Ščavnický Boris, PU Prešov Iskra Svit B – 24.5
4. Ďuriš Šimon, BK Slávia Žilina B – 24.0
5. Vojtek Jozef, ŠKP BBC Banská Bystrica – 23.3
6. Turza Šimon, BK Slávia Žilina B – 23.0
7. Monček Adam, KB Slávia TU Košice – 22.7
8. Findura Roman, PU Prešov Iskra Svit B – 20.0
9. Mokráň Jakub, MŠK BK Žiar nad Hronom – 20.0
10. Lehotský Marián, BK Dolný Kubín – 19.5

10 NAJ – ASISTENCIE / ZÁPAS
1. Monček Adam, KB Slávia TU Košice – 9.7
2. Haviar Ondrej, MŠK BK Žiar nad Hronom – 6.0
3. Rožánek Richard, Academic ŽU Žilina – 6.0
4. Ďuriš Šimon, BK Slávia Žilina B – 5.5
5. Uhričík Milan, BK Dolný Kubín – 5.3
6. Supuka Jaroslav, MŠK BK Žiar nad Hronom – 5.0
7. Muránsky Jakub, ŠKP BBC Banská Bystrica – 4.7
8. Ščavnický Boris, PU Prešov Iskra Svit B – 4.5
9. Dratva Filip, PU Prešov Iskra Svit B – 4.0
10. Ďurčík Branislav, Academic ŽU Žilina – 4.0

10 NAJ – ZÍSKANÉ LOPTY / ZÁPAS
1. Pažický Patrik, BK Slávia Žilina B – 7.0
2. Ďuriš Šimon, BK Slávia Žilina B – 6.0
3. Líška Marek, BK Slávia Žilina B – 4.5
4. Monček Adam, KB Slávia TU Košice – 4.0
5. Uhričík Milan, BK Dolný Kubín – 4.0
6. Pažický Filip, BK Slávia Žilina B – 4.0
7. Haviar Ondrej, MŠK BK Žiar nad Hronom – 4.0
8. Mokráň Jakub, MŠK BK Žiar nad Hronom – 4.0
9. Járay Branislav, KB Slávia TU Košice – 3.7
10. Turza Šimon, BK Slávia Žilina B – 3.0

10 NAJ – ZABLOKOVANÉ STRELY / ZÁPAS
1. Šváby Timotej, BK Slávia Žilina B – 3.0
2. Bizub Martin, PU Prešov Iskra Svit B – 2.0
3. Fedor Samuel, BK Slávia Žilina B – 2.0
4. Líška Marek, BK Slávia Žilina B – 1.5
5. Dubovský Daniel, KB Slávia TU Košice – 1.3
6. Lehotský Marián, BK Dolný Kubín – 1.0
7. Pažický Filip, BK Slávia Žilina B – 1.0
8. Bendík Dávid, MŠK BK Žiar nad Hronom – 1.0
9. Grajciar Lukáš, Academic ŽU Žilina – 1.0
10. Hitrík Martin, PU Prešov Iskra Svit B – 1.0

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 95:77
16.10.2019
KOM KOM
PDA PDA 19.10.2019 INT INT
LUC LUC 19.10.2019 HAN HAN
LEV LEV 19.10.2019 ZIL ZIL
SVT SVT 19.10.2019 SNV SNV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 BK Slávia Žilina 2/0 100,00%
2 Inter Bratislava 5/0 100,00%
3 BKM Lučenec 2/1 66,67%
4 BC Prievidza 2/1 66,67%
5 Patrioti Levice 1/2 33,33%
6 Iskra Svit 1/2 33,33%
7 MBK Rieker COM-therm Komárno 1/3 25,00%
8 MBK Baník Handlová 0/2 0,00%
9 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 0/3 0,00%

Asistencie ...

# Hráč Tím
Wiggins Doug
∅ Asistencie: 7,50
ZIL
2 Hot Amin LEV 7,33
3 Miloševič Nenad KOM 6,00
4 Mitrovič Stefan HAN 5,50
5 Mrviš Tomáš HAN 5,50