Krajčovičová: V prvej lige nám stačili základy, extraliga si vyžaduje viaceré herné varianty

Publikované: 07.10.2019 Autor: Karolína Vrabcová Foto: Marek Leško

Dubček Bratislava vs. ŠBK Šamorín, Monika Krajčovičová (15) (Foto: Marek Leško)

Dubček Bratislava prekvapil už tým, že v baráži o účasť v ženskej Extralige zdolal mestského rivala Slovan Bratislava 2:1 na zápasy. V najvyššej ženskej súťaži im však odborníci nedávali príliš veľké šance. Zverenky trénera Mariána Guzikiewicza síce v Piešťanoch podľahli jednému z ašpirantov na titul vysoko 50:95, no v ďalšom zápase prišlo vytúžené víťazstvo. Hráčky Dubčeka si poradili na domácej palubovke v sobotu so Šamorínčankami prekvapivo 69:57.

Nebolo to však jednoznačné víťazstvo domácich. „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, rozhodlo sa v posledných minútach. Celý čas sme sa doťahovali o pár bodov. Myslím si, že aj diváci si prišli na svoje. Bol to veľmi napínavý súboj,“ poskytla basket.sk svoj pohľad na duel hráčka Dubček Bratislava Monika Krajčovičová. Prvé domáce vystúpenie v Extralige napokon prinieslo basketbalovú šou, ktorú nepoznačili roztrasené nohy či ruky. „Zdravú nervozitu máme určite pred každým zápasom, no nepodľahli sme jej. Domáce prostredie a atmosféru sa nám podarilo využiť v náš prospech,“ pokračovala ďalej najproduktívnejšia hráčka bratislavského nováčika.

Rozhodol väčší tímový duch, kolektívna hra a obrana

Zostava Šamorína sa oproti minulej sezóne výrazne obmenila. Napriek tomu obhajkyne bronzových medailí majú svoju kvalitu. V Bratislave jej však bolo na domáce hráčky málo. „Aj napriek tomu, že má Šamorín inú zostavu ako minulý rok, je to pre nás silný súper. Pred dvoma týždňami sme si s nimi zmerali sily a ukázalo sa, že sú zdolateľný protivník. Chuť po víťazstve tak bola veľká. Od začiatku stretnutia sme si verili a navzájom sa podporovali, no pokora a odhodlanie odohrať čo najlepší zápas, nám nechýbala,“ myslí si Krajčovičová.

Čo bolo napokon kľúčom k tomu, že Dubček Bratislava oslavoval premiérové víťazstvo v extralige? „Určite nám pomohlo domáce prostredie, ale o zápase rozhodol väčší tímový duch, kolektívna hra a obrana.“ Šamorín však rozhodne nebol pre Bratislavčanky jednoduchý súper. „Najväčšie problémy nám robila ich hra pod košom a ich útočné doskoky,“ konštatovala ďalej Krajčovičová, ktorá prezradila aj to, ako sa po zápase oslavovalo. „Boli sme si všetky spolu sadnúť a patrične sme to oslávili. Samozrejme, vo všetkej počestnosti,“ zasmiala sa tretia najproduktívnejšia hráčka Extraligy s 39 bodmi.

Dubček Bratislava vs. ŠBK Šamorín, Monika Krajčovičová (15) (Foto: Marek Leško)

Nie je prekvapená z výkonov tímu

Medzi prvou ligou a extraligou sú značné rozdiely. Zvykať si na ne musela aj Monika Krajčovičová. Adaptovať sa jej však zatiaľ darí, keďže v produktivite patrí medzi najlepšie. „Na začiatku som nebola úplne stotožnená s touto súťažou. Možno to bolo pre moje predošlé skúsenosti. Najväčší prínos k mojej produktivite má tím, v ktorom hrám. Cítim podporu a dôveru od trénera aj spoluhráčok,“ pochvaľuje si 22-ročná rodáčka z Trnavy. V čom je teda rozdiel medzi oboma súťažami? „Herné tempo je v extralige vyššie ako v prvej lige. Taktiež v nej hrajú skúsenejšie hráčky, ktoré majú serióznejší prístup. V prvej lige nám stačili základné princípy, no extraliga si vyžaduje viaceré varianty útokov a obrany.

Víťazstvo nad Šamorínom má pre Bratislavčanky veľkú cenu. „Dokázali sme ním, že do najvyššej súťaže sme sa nedostali náhodou, ale máme v nej svoje miesto. Rozhodne máme šancu aj proti silnejším súperom. Budeme sa snažiť bojovať až do konca a nedať im nič zadarmo,“ vystríha súperky Krajčovičová. Kým viacerých tento triumf prekvapil, nie je to prípad 183 cm vysokej basketbalistky. „Prekvapená našimi výkonmi určite nie som. Verili sem si od začiatku, že dokážeme odohrať kvalitné stretnutia. Skôr sa teším z toho, že sa nám to darí plniť. Uvidíme ako to pôjde ďalej.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.