Young Angels nezachytili silný štart majstra

Publikované: 06.10.2019 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Michaela Balážová (19) vs. Miroslava Mištinová (13) (Foto: Jäzva)

Basketbalistky majstrovského Ružomberka vstúpili do novej sezóny s polovičným rozpočtom a omladeným kádrom. Úvod však zvládajú bez problémov a po rozdrvení Banskej Bystrice vyhrali presvedčivým spôsobom aj pod košmi Young Angels Košice.

Hráčky spod Čerbaťa pritlačili na domáce hneď od úvodu a po necelých ôsmich minútach viedli 20:5. V priebehu stretnutia viedli aj o 25 bodov a domov sa napokon vracali s víťazstvom 75:58.

Pred týmto zápasom som mal rešpekt, pretože Košice ukázali už vlani výkonnosť a sú doplnené o dve hráčky spoza oceánu. Na druhej strane som veril, že budeme mať kontrolu nad zápasom. Tú sme mali, ale boli tam aj dve fázy so stratenou obrannou niťou a Košice tam strieľali ľahké koše. To ma trochu mrzí. Dvadsaťtri stratených lôpt predstavuje navyše veľmi zlé číslo,“ zhodnotil víťazstvo v Angels aréne tréner MBK Juraj Suja.

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, trénerka Zuzana Žirková (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Petra Bartánusová (20) (Foto: Jäzva)

Úplne spokojná nebola ani najlepšia strelkyňa „Ruže“, autorka šestnástich bodov Miroslava Mištinová. „Mali sme veľmi dobrý začiatok. Robili sme aj chyby v obrane a trochu nám odchádzal doskok. To nás trochu sťahovalo dole a vždy keď sme im odskočili tak nás trochu dobehli.

V istých fázach zápasu boli Košičanky majstrovi vyrovnaným súperom, no manko z úvodu sa im zmazať nepodarilo.

Škoda, že sa opakoval zápas s Piešťanmi a opäť nám ušiel začiatok. Musíme prísť na to, prečo je tomu tak. Ak dokážeme hrať agresívne posledných päť minút, tak to musíme dokázať aj na začiatku,“ zdôraznila trénerka YA Košice Zuzana Žirková. „Sme však iba na začiatku sezóny. Všetci majú možno veľké očakávania a tak ako to teraz nejde, to možno pôjde na konci. Pred nami je ešte veľa práce.

„Anjelkám“ nešla od úvodu streľba, no kľúčovým problémom bola podľa trénerky Žirkovej nedôsledná činnosť v obrane. „Do zápasu sa môžete dostať iba obranou a to musíme pochopiť. Máme krízu úvodných minút a asi musíme niečo zmeniť. Pozitívom je, že sa nevzdávame. Či prehrávame o desať, alebo dvadsať bodov, dokážeme zabojovať a vyrovnať hru."

Začali sme nekoncentrovane. Pritlačili na nás a nevedeli sme sa s tým tlakom vyrovnať. Potom sme to zlepšili, ale súperky už mali veľký náskok. Tie začiatky potrebujeme zvládať lepšie, pretože podobné to bolo aj v Piešťanoch,“ povzdychla si najlepšia strelkyňa Košíc Michaela Balážová (16 bodov).

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Nikola Dudášová (77) (Foto: Jäzva)
YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Teodora Turudič (9) (Foto: Jäzva)

Presadiť sa cez obranu Ružomberka bolo podľa nej veľmi náročné. „Nemali sme nejaké voľné pozície a nemohli sme sa teda chytiť ľahšími strelami. Všetko sme si museli vybojovať, pretože Ružomberok to dobre bránil. Hráme však extraligu a musíme sa s tým vedieť vyrovnať.“ Ako sa však obe strany zhodli, sezóna je ešte len na začiatku a priestor pre zlepšenie je rozhodne veľký.

Chceme byť hore, ale momentálne nie sme najväčším favoritom ligy. Musíme sa sústrediť na seba a robiť maximum pre víťazstvo v každom zápase,“ skonštatoval tréner Ružomberka Juraj Suja, ktorého tím v porovnaní s vlaňajškom omladol a najstaršou hráčkou je 25-ročná Sherise Williams. „Som rád, že ju tu máme. Keď bude u nás dlhšie, tak bude určite prínosom. Dievčatá pracujú veľmi dobre a na to, že sme omladili, nehráme zle. Chce to však väčšiu konštantnosť v obrane a menej zbytočných strát.

Za najväčšieho favorita na titul považujú Ružomberčanky Piešťanské Čajky, no to podľa kapitánky Mištinovej neznamená, že by Liptáčky hádzali flintu do žita. „Určite by sme chceli obhájiť titul, ale máme mladý tím a potrebujeme sa ešte trochu zohrať. Uvidíme, ako nám to pôjde.

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, tréner Juraj Suja (Foto: Jäzva)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 08.05.2021 SVT SVT

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%