Bálintová a Slamová budú hrať Euroligu! Jurčenková v kvalifikácii neuspela, zahrá si EuroCup

Publikované: 02.10.2019 Autor: Marta Brliťová Foto: fiba.basketball

ARKA Gdyňa (POL) vs. Botas SK (TUR), Angelika Slamová (3) (Foto: fiba.basketball)

V euroligovej kvalifikácie uspela Arka Gdyňa so slovenskou dvojicou Bálintová a Slamová dvomi víťazstvami nad tureckým Botas SK. Jurčenková v drese Olympiakosu ťahala proti BLMA za kratší koniec.

Dnes boli na programe odvetné zápasy kvalifikačných bojov o zostávajúce tri miestenky v najprestížnejšej klubovej súťaži starého kontinentu. Z kvalifikácie, hranej na dva zápasy a lepšie skóre, postúpili víťazi do Euroligy a porazené tímy automaticky získali miestenku v EuroCupe.

Poľský klub Arka Gdyňa so slovenskou dvojicou Barbora Bálintová a Angelika Slamová zvíťazil už v prvom zápase kvalifikácie na pôde tureckého klubu Botas SK nečakane vysoko 72:88. Tretie družstvo poľskej najvyššej súťaže nevstúpilo do kvalifikačnej série ako favorit, no turecký celok svojou hrou dokonale zaskočilo.

Slovenské hráčky hrali výborne v oboch zápasoch. V prvom zaťažili konto súpera spolu 29 bodmi. Slamová si za 35 minút pripísala 15 bodov a 5 asistencii. Bálintová odohrala dovedna 37 minút a k 14 bodom pridala 7 asistencii.

V odvetnom zápase na domácej palubovke si Gdyňa víťazstvo postrážila. Po triumfe 84:75 postupuje s lepším skóre, celkovo +25 bodov, do Euroligy. Bálintová v odvetnom zápase zaznamenala za 36 minút double-double za 10 bodov a 13 asistencii. Slamová odohrala 33 minút a konto súpera zaťažila 6 bodmi, pridala aj 3 asistencie.

Štatistiky z odvetného zápasu si môžete pozrieť tu.

Anna Jurčenková, ktorá do gréckeho Olympiacosu prestúpila práve z Gdyne, odohrala prvý zápas proti francúzskemu Montpellieru na domácej palubovke. Minuloročný finalista EuroCupu, BLMA Montpellier, uspel na palubovke Olympiakosu 63:66 a do domáceho zápasu vstúpil s malou výhodou, o 3 body lepším skóre.

Olympiakos na domácej palubovke viedol cez polčasovú prestávku o 8 bodov, no vstup do druhého polčasu zachytili lepšie hostky a následne aj obe štvrtiny vyhrali. Anna Jurčenková v zápase zaznamenala za 10 minút 2 body.

V odvetnom stretnutí vyhral Olympiakos len jedinú štvrtinu a nakoniec prehral 86:67. V celkovom skóre kvalifikačnej série ťahal s –22 bodmi za kratší koniec a bude hrať EuroCup. Skúsená slovenská pivotka Jurčenková odohrala v Montpellieri 10 minút, počas ktorých zaznamenala 1 bod a 3 doskoky.