Tretí ročník podujatia Vyber si svoj šport v Michalovciach

Publikované: 01.10.2019 Autor: Peter Biganič Foto: 1. BK Michalovce

Vyber si svoj šport, Michalovce (Foto: 1. BK Michalovce)

V pondelok 30.9.2019 sa v Michalovciach už po tretíkrát uskutočnilo podujatie „Vyber si svoj šport“. Organizátorom bolo mesto Michalovce, Olympijsky klub Michalovce, základne školy v spolupráci s mládežníckymi športovými klubmi mesta. Podujatie sa uskutočnilo v rámci Európskeho týždňa športu (#BEACTIVE) a bolo určené pre deti z materských škôl.

Predškoláci z ôsmych materských škôl si okrem basketbalu vyskúšali aj ďalšie športy. Tentokrát sa podujatie uskutočnilo v mestskej športovej hale a v roku, keď je mesto Michalovce Európskym mestom športu, sa opäť podarilo podporiť v športovej aktivite viac ako 240 detí. V krátkom časovom úseku predstavili deťom basketbal tréneri aj hráči z klubu. Deti si vyskúšali hry s basketbalovou loptou a streľbu na mini basketbalový kôš s malou loptou veľkosti 4 a 3. Predškoláci odchádzali spokojní a úsmev po záverečnom pokriku „basket“ len umocnil naše presvedčenie, že si v krátkom čase nájdu tu svoju a presne basketbalovú loptu.

Článok a fotogalériu k danej udalosti z minulého roka si môžete pozrieť TU.

Vyber si svoj šport, Michalovce (Foto: 1. BK Michalovce)
Vyber si svoj šport, Michalovce (Foto: 1. BK Michalovce)
 
1. BK Michalovce Autorské práva 1bkmi.sk a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu 1bkmi.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.