Westbrook: Pripravte sa na to, že súperi v NBA sa nás budú báť!

Publikované: 28.09.2019 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Russell Westbrook, James Harden (Foto: twitter/rockets)

Zrejme najkontroverznejšou zmenou v mimosezónnom období bola výmena Chrisa Paula za Russella Westbrooka. V Oklahome definitívne skončila jedna éra, keďže klub draftoval v minulosti okrem dynamického rozohrávača aj Kevina Duranta a Jamesa Hardena.

Práve s posledným menovaným sa vládca štatistík triple-double stretne v novom drese v Houstone. Odborníci pochybujú, či im to bude fungovať, keďže obaja sú najlepší s loptou v ruke a nie sú dobrí v tzv. off ball situáciách. Najmä Westbrook bez lopty vyslovene len postával a problémom je aj jeho slabšia úspešnosť streľby.

Na druhej strane obaja basketbalisti sú nedávnymi víťazmi ceny MVP pre najužitočnejšieho hráča a fanúšikovia sa tešia, čo môže z ich spolupráce vzniknúť.

Chcú konečne tímový úspech

Westbrook neostal nič dlžný svojej povahe pri mediálnom dni. „Pripravte sa na to, že sa nás budú súperi v NBA báť,“ vyhlásil tridsaťročný rodák z Kalifornie. Obaja basketbalisti sa naposledy stretli v jednom drese v profilige pred siedmimi rokmi vo finále NBA, kde prehrali jasne 1:4 na zápasy s Miami.

Oboch spája kamarátstvo ešte z detských čias v Los Angeles. „Individuálne sme toho dosiahli veľa. Nastal čas, aby sme vyhrali niečo veľké spoločne,“ povedal Harden, ktorý bol v posledných dvoch sezónach najlepším stelcom NBA. V ostatnom ročníku mal priemer fantastických 36 bodov na zápas.

Tridsaťročný basketbalista si dobre uvedomuje, že ich čaká ťažká úloha, keď si budú musieť svoj štýl hry vzájomne prispôsobiť pre úspech tímu.

„Ak bude mať Russ dominantný zápas, rád sa mu prispôsobím. Veci sa vždy vyvinú podľa situácií v zápase,“ dodal Harden, ktorý v minulej sezóne prakticky sám zvrátil na začiatku zle vyzerajúcu sezónu Rockets. „Všetci máme rovnaký cieľ – chceme vyhrať titul. Musíme tomu podriadiť všetko,“ zdôraznil.

Problém procesu môže byť, že Westbrook sa dáva dokopy po artroskopii kolena a nie je isté, či stihne začiatok ročníka. Sebavedomie mu očividne nechýba. „Ak sa dostanete medzi mňa a môj tím, tak mojím priateľom je len basketbalová lopta. Nič iné,“ dodal rezolútne. Podľa vlastných slov stihne začiatok sezóny.

Mal by im pomôcť štýl trénera D‘Antoniho

Vedenie Rockets si myslí, že rozohrávačovi výrazne pomôže systém trénera Mika D’Antoniho. Westbrooka stále považujú za jedného z najlepších hráčov pri vnikaní do koša, z čoho môžu profitovať strelci texaského klubu. „James je najlepším ofenzívnym hráčom, akého som kedy videl a Russ je zas jedným z najlepších basketbalistov do tranzície. Ak sa nám to podarí zosúladiť, môže vzniknúť niečo špeciálne,“ povedal generálny manažér Houstonu Daryl Morey.

D’Antoni verí, že prítomnosťou Westbrooka odľahčí Hardena. Pri oboch chce, aby strávili na palubovke 35, respektíve 32 minút. „Nechceme nikoho meniť, práveže potrebujem dávať pozor, aby som nič neprekoučoval,“ uviedol D’Antoni.

„Nemusím mať v rukách loptu, aby som mal dôležitý prínos k hre. Môžem brániť, doskakovať, prihrávať, nemusím za každú cenu strieľať. Nemusím nikomu dokazovať, že viem nastrieľať 30 bodov, mať 10 asistencií a 10 doskokov. To som všetkým v minulosti ukázal. Hlavným cieľom je vyhrať titul. Tomu podriadim všetko,“ dodal Westbrook.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK