Dubček Bratislava chce hrať kolektívny basketbal, Bertovičová: Proti Piešťanom sa ukážu rozdiely

Publikované: 27.09.2019 Autor: Karolína Vrabcová Foto: Pavla Bertovičová

Pavla Bertovičová (Foto: Pavla Bertovičová)

Najvyššiu ženskú súťaž čaká sezóna, akú ešte nezažila. Najväčšou a zároveň negatívnou zmenou je historicky najnižší počet účastníkov. V súťaží si zahrá len šesť tímov, z toho jeden je úplný nováčik. Aj to je po dlhšej dobe zmena. Dubček Bratislava dokázal prekvapivo vyhrať baráž o účasť v extralige nad mestským rivalom Slovanom Bratislava (2:1 na zápasy). V najvyššej súťaží však tento klub nečaká ľahká misia. Nielen o tom sme sa rozprávali s Pavlou Bertovičovou, ktorá sa k tímu pripojí po krátkej materskej dovolenke.

V Dubček Bratislava sa všetci veľmi tešia na štart v extralige. „Nálada v tíme je veľmi dobrá. Čo nás trošku mrzí je, že v extralige je nižší počet družstiev – iba šesť. Do súťaže sa neprihlásili súperi, s ktorými sme mohli hrať vyrovnanú partiu,“ povedala nám na úvod Bertovičová, s ktorou sa nedá nesúhlasiť. BAM Poprad a BKM Junior UFK Nitra by mohli byť súperi, proti ktorým by mal nováčik šancu. Oba kluby sa však rozhodli pre odchod z najvyššej ligy.

Nemali špecifickú prípravu

Napriek tomu, že si hráčky Dubček Bratislava budú v tejto sezóne merať sily s oveľa zvučnejšími súpermi, ako tomu bolo v prvej lige, letnú prípravu veľmi nemenili. „Ja osobne som prípravu s tímom neabsolvovala,“ zaskočila nás najskôr Bertovičová a následne pokračovala: „Keďže som v júli porodila syna, zapojiť som sa do nej mohla až neskôr. Pokiaľ viem, nebola ničím špecifická. Kondičnú prípravu sme mali na ovále areálu FTVŠ a dievčatá absolvovali zopár prípravných zápasov či turnajov.“

Čerstvá mamička síce s tímom cez leto netrénovala, ale informácie o príprave mala výborné. „Oproti predchádzajúcim rokom sa tohtoročné chystanie sa na sezónu líšilo tým, že dievčatá mali zodpovednejší prístup a vyšší počet tréningov. Takisto sme sa viac sústredili na to, aby sme hrali ako tím, keďže okrem základu, ktorý sa zaslúžil o postup, máme v tíme aj viacero nových hráčok,“ ozrejmila nám ďalej Bertovičová.

Pavla Bertovičová (Foto: Pavla Bertovičová)

Poznajú svoje možnosti

Dubček Bratislava čaká veľmi náročný vstup do súťaže. V prvom zápase medzi slovenskou elitou nastúpia na palubovke Diplomat arény proti domácim Piešťanským Čajkám, ktoré patria spoločne s obhajcom z Ružomberka k najväčším ašpirantom na titul. „Bude to určite veľmi ťažký zápas a myslím si, že bude aj zreteľne vidno rozdiel medzi nováčikom ligy a tímom, ktorý má každý rok medailu. Okrem iného majú na rozdiel od nás aj viacero zahraničných hráčok,“ zhodnotila Bertovičová objektívne.

Hráčky Dubček Bratislava však na piešťanskej palubovke nebudú súperiť len s protihráčkami. Dôležité bude aj ovládnuť nervy. „Z našej strany tam určite bude nervozita, ale to k tomu trošku aj patrí. Čo možno bude robiť väčší rozdiel, je fakt, že viacero dievčat z nášho družstva nemá extraligové skúsenosti a budú sa musieť aklimatizovať.

Dubček Bratislava (Foto: Pavla Bertovičová)

Ambície hrať kolektívny basketbal

Keď sme sa Bertovičovej opýtali na to, akým herným štýlom sa chce klub prezentovať v najvyššej lige, dostali sme humornú odpoveď. „No, to sa nechajme všetci prekvapiť,“ zasmiala sa slovenská reprezentantka v 3×3 basketbale. Oveľa vážnejšie nám porozprávala o ambíciách klubu v extralige. „Chceme hrať kolektívny basketbal. Nemáme v tíme žiadnu zahraničnú hráčku a ako nováčik ligy sa zrejme budeme držať na chvoste, no určite chceme zabojovať s Banskou Bystricou, možno prekvapiť so Šamorínom.“

Dubček Bratislava víťazstvom v baráži prekvapil viacerých odborníkov. Pavla Bertovičová pre spomínané materské povinnosti o ňu herne prišla. „Vždy, keď sa stretne Bratislava s Bratislavou, je to derby. O to viac nás toto víťazstvo potešilo.“ Zdolanie súpera z vyššej súťaže im predsa aj niečo napovedal. „Ukázalo sa to, aký sme výborný kolektív, keď sme sa dokázali zomknúť a vyhrať baráž aj po prvom prehratom zápase doma,“ myslí si Bertovičová.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.