VIDEO: Štvorbodový víkend Piešťan, zdolali aj Young Angels

Publikované: 29.09.2019 Autor: Basket.sk, TASR Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. YOUNG ANGELS Košic, Danielle Hamilton-Carter (11) (Foto: Laco Duračka)

V sobotu začala 1. kolom ženská Extraliga. Ružomberok zvalcoval Bystricu 86:29, Piešťany vyhrali nad bratislavským Dubčekom 95:50 a triumf hostí predviedli Young Angels, Košicanky uspeli v Šamoríne.

V nedeľňajšej predohrávke 4. kola vyhrali Piešťanské Čajky na domácej palubovke nad Young Angels Košice 69:51.

EXZ 2019/20, Základná časť, 1. KOLO:

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 86:29 (50:19)
Najviac bodov: Mištinová 25 (4 trojky), Jackovecová 24, Stašová 10 – Žilinská 8, Holíková 7, Štriešová 6, 400 divákov.

ŠTATISTIKY

Hlasy:

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok:

Mal som rešpekt pred týmto zápasom, pretože dva týždne sme nehrali basketbal 5 na 5, trápime sa so zraneniami. Treba však hráčky pochváliť, ako sa s tým vysporiadali, nenechali nič na náhodu, nič nepodcenili, bolo tam minimum chýb. Dievčatá si zaslúžia pochvalu, aj mladé, teším sa z toho, dúfam, že tak budú pokračovať.

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Bol to prvý zápas, nič iné sme nečakali, omladili sme káder, máme 8 hráčok s ročníkom narodenia 2002. Druhý polčas sme zlepšili hru, baby sa oťukali, samozrejme, že aj súper poľavil, ale ako úvodný duel pre nás to nie je najhoršie. Uvidíme, ako pôjdeme ďalej, keďže sme sa pred zápasom dozvedeli, že mesto nepodpísalo zmluvu s Duklou, nemáme momentálne kde trénovať. Neviem povedať, aká bude extraligová budúcnosť Banskej Bystrice, hneď po prvom zápase.

Erika Holíková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Bol to môj prvý zápas za extraligu. Vôbec som nečakala, že budem tak veľa hrať. Myslím si, že sme hrali celkom dobre, aj keď sme stratili veľa lôpt. A po strate sme sa nevracali do obrany, z čoho sme zbytočne dostali veľa rýchlych protiútokov.

Piešťanské Čajky – Dubček Bratislava 95:50 (42:26)
Najviac bodov: Hamiltonová-Carterová 25, Januaryová 16, Deptová 14 – Krajčovičová 16, Riecka 10, JarInová 8, 432 divákov.

ŠTATISTIKY

ŠBK Šamorín – YOUNG ANGELS Košice 69:74 (34:33)
Najviac bodov: Sujová 23, Marcová 13, Svetlíková, Lelkesová, Oštádalová po 9 – Drobná 17, Balážová 15, Majorošová a Le Claire po 12, 100 divákov.

ŠTATISTIKY

Hlasy:

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorin:

Myslím si , že to bol dobrý zápas. Dievčatá dobre bojovali, hrali . Škoda , že nás bolo len málo- 7 hráčok muselo odohrať zápas. Myslím si , že sme prehrali v obrannom doskoku. Súperovi sa viac darila streľba a úniky.

Veronika Dulová, hráčka ŠBK Šamorín:

Oproti prípravným zápasom sme zlepšili kolektívnu aj individuálnu obranu. Rozhodujúce bolo , že aj napriek dobrej obrane sme si neustrážilo obranný doskok, z čoho súper skóroval. Zápas sme odohrali v úzkej 7 člennej rotácií čo sa ukázalo v závere zápasu.

Radko Dvorščák, asistent trénerkyí YOUNG ANGELS Košice:

V prvom rade nás teší prvé víťazstvo v tejto sezóne. Bolo vidieť, že v tomto zložení trénujeme ešte len dva týždne. Dokázali sme súpera „preskákať“ , čo je viac než pozitívne. Čaká nás ešte veľa práce, aby sa náš herný prejav dostal na optimum. Ďakujeme súperovi za vyrovnané a dramatické stretnutie, ktoré výrazne odhalilo naše nedostatky.

Vanda Kozáková, hráčka YOUNG ANGELS Košice:

Do Šamorína sme prišli s cieľom pobiť sa o víťazstvo. Mali sme im čo vrátiť po minuloročnom playoff. Zápas bol prevažne vyrovnaný. Miestami sme malo problém s ich tvrdou a agresívnou hrou. V závere sme hrali koncentrovane v útoku , dobre sme bránili , vďaka tomu sme dosiahli vytúžené víťazstvo. Sme šťastné , že si odnášame 2 body zo Šamorínskej palubovky.

Fotogaléria (autor: Ladislav Dobsa):

EXZ 2019/20, Základná časť, 4. KOLO:

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 69:51 (43:26)
Najviac bodov: Januaryová 22, Tetemondová 16, Deptová 13 – Balážová 15, Drobná 12, Lawrenceová 9, 412 divákov.

ŠTATISTIKY

Fotogaléria (autor Laco Duračka):

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia