Bálintová, Jurčenková a Slamová dnes bojovali o Euroligu

Publikované: 25.09.2019 Autor: Marta Brliťová

Barbora Balintová (41), ARKA Gdyňa (BLK, POL)

Anna Jurčenková so svojim novým tímom Olympiacos a Barbora Bálintová s Angelikou Slamovou v drese poľského ARKA Gdyňa dnes zabojujú o miestenku v Eurolige.

Dnes sú na programe prvé zápasy kvalifikačných bojov o tri miestenky v najprestížnejšej klubovej súťaži starého kontinentu. Z kvalifikácie, hranej na dva zápasy a lepšie skóre, postupujú víťazi do Euroligy a porazené tímy automaticky získavajú miestenku v EuroCupe.

Anna Jurčenková môže zúročiť svoje dlhoročné euroligové a eurocupové skúsenosti v dnešnom domácom zápase proti BLMA (Montpellier). Olympiacos začína na domácej palubovke a privíta minuloročného eurocupového finalistu.

GOOD ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Anna Jurčenková (12) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Zatiaľ čo minulú sezónu skončil Olympiacos v euroligovej skupine B na poslednom mieste, BLMA ukončilo svoju cestu EuroCupom až vo finále, kde nestačilo na Nadeždu Orenburg. Do kvalifikácie vstupuje francúzsky tím ako mierny favorit, čo však ešte nič neznamená. Minulú sezónu postúpil v kvalifikácii Olympiacos do Euroligy cez favorizovanú Wislu Krakow v nervydrásajúcej koncovke o jediný bod.

Aj tento rok má grécky tím zaujímavý káder, ktorý doplnil okrem Jurčenkovej aj o Američanku s viacročnými skúsenosťami s európskym basketbalom, Jacki Gemelos.

Zápas začína o 17:30 – live štatistiky môžete sledovať tu.

Arka Gdyňa minulú sezónu nepostúpila z kvalifikácie o EuroCup a slovenské duo – vtedy v zložení Bálintová – Jurčenková, napokon zostalo bez európskej súťaže. Tento rok nahradila Jurčenkovú Angelika Slamová a v klube nenechali nič na náhodu. Prihlásili sa do kvalifikácie o Euroligu a tretí poľský tím tak tento rok o európsku súťaž určite nepríde.

Dnes sa Gdyňa predstaví na horúcej tureckej pôde Botas SK. Aj v tomto prípade sú súperky slovenských hráčok v roli favorita. Botas SK sa môže v podkošovom priestore pýšiť najmä hviezdnym duom – Temi Fagbenle a Quanitra Hollingsworth. Najmä hru členky All-stars päťky uplynulých Majstrovstiev Európy a minulosezónnej MVP poľskej ligy, Temi Fagbenle, by malo poľské družstvo dobre poznať z jej pôsobenia v majstrovských Polkowiciach.

Angelika Slamová (3), ARKA Gdyňa (BLK, POL)

Arka Gdyňa nastúpi do kvalifikácie bez Rebeccy Allen, ktorá je momentálne s reprezentáciou Austrálie na Ázijskom pohári FIBA v Indii. Tím posilnili okrem Slamovej aj bieloruská reprezentantka Maryia Papova a Američanka s poľským pasom Marissa Kastanek. Gdyňa ukázala stúpajúcu formu aj v príprave.

Zápas začína o 17:00 – live štatistiky môžete sledovať tu.

Odvetné zápasy sa hrajú v stredu 2. októbra.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.