Inter dostal vo Švajčiarsku debakel a do 2. predkola LM nepostúpil

Publikované: 20.09.2019 Autor: Basket.sk, TASR Foto: fiba.basketball

Fribourg Olympic (SUI) - Inter Bratislav, Nemanja Barač (8) (Foto: fiba.basketball)

Basketbalisti Interu Bratislava nepostúpili do 2. predkola Ligy majstrov. Po domácom triumfe 82:67 utrpeli v odvete na palubovke švajčiarskeho šampióna Fribourg Olympic debakel 50:89 a v súťaži končia.

Na zverencov trénera Aramisa Nagliča tak čaká skupinová fáza Európskeho pohára FIBA. „Žlto-čierni“ sa v súťaži predstavia v A-skupine, menoslov ich súperov zatiaľ nie je kompletný.

1. predkolo Ligy majstrov – 2. zápas

Fribourg Olympic – Inter Bratislava 89:50 (38:25)
Najviac bodov Fribourg: Burnatowski 20, Garrett 17, Derksen 16
Zostava a body Interu: Skinner 14, Funderburk 9, Baťka 5, Barač a Bulatovič 0 (Gibbs 13, Čekovský 4, Alcegaire a Kozlík po 2, Abrhám 1, Browning a Hlivák 0)
TH: 15/13 – 18/15, fauly: 19 – 19, trojky: 8 – 3, štvrtiny: 14:19, 24:6, 22:11, 29:14, rozhodovali: Poursanidis (Gréc.), Yalman (Tur.), Vojinovič (Č. Hora)

prvý zápas – 67:82, Fribourg postúpil do 2. predkola

Inter zvládol vstup do stretnutia, ustál úvodný tlak súpera a od prvej minúty nekalkuloval. Pomohlo mu k tomu aj päť bodov v rade Funderburka, vďaka čomu boli „žlto-čierni“ v miernom vedení. Fribourg sa v prvej štvrtine neustále doťahoval, dokázal sa držať v tesnom závese, no po desiatich minútach prehrával 14:19.

V druhej časti sa karta obrátila, švajčiarske družstvo sa pustilo do náporu, na ktorý bratislavský tím nedokázal adekvátne reagovať. Zverencom trénera Aramisa Nagliča zvlhol strelecký prach, čo domáci basketbalisti využili k tomu, aby sa dostali na koňa a začali stíhaciu jazdu. Do polčasovej prestávky sa im takmer podarilo zmazať manko z úvodného stretnutia, Fribourg viedol nad Interom 38:25.

Už po dvoch minútach tretej štvrtiny sa začínalo od začiatku, domácemu družstvu sa totiž podarilo kompletne zmazať manko z úvodného stretnutia. Inter sa dostal do novej situácie, keďže teraz on musel bojovať o zachovanie postupovej nádeje.

Fribourg pokračoval aj naďalej v ofenzívnom výkone, vedenie v zápase dostal cez 20-bodovú hranicu. Pred záverečnou 10-minútovkou bol stav 60:36. V štvrtej štvrtine už švajčiarsky majster nepripustil žiadnu drámu a pevným krokom si išiel za postupom do druhého predkola.

TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.